Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 9884
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Cała prawda o Maciusiu z "Klanu"

Jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie aktor z zespołem Downa, Piotr Swend, czyli Maciek z "Klanu", doczekał się filmu o... sobie. Już dziś, 25 marca, o godzinie 23.05 w Programie 1 TVP odbędzie się premiera dokumentu "Podwójne życie Piotra S." - opowieści o niepełnosprawnym umysłowo chłopcu, który został telewizyjną gwiazdą.Alina Mrowińska, autorka filmu o Piotrze Swendzie, zainteresowała się niepełnosprawnym aktorem, bo wydało się jej, że jego życie i codzienna walka o to, by nie dać się zepchnąć poza nawias społeczeństwa, to fascynująca historia warta opowiedzenia telewidzom.

Reklama

Postanowiła przyjrzeć się uważnie dwóm światom, w których od ponad 15 lat funkcjonuje Piotr - serialowemu i rzeczywistemu.

Autorka dokumentu "Podwójne życie Piotra S." odkryła, że Piotrek, choć dostał od losu dodatkowy chromosom, który sprawił, że nie może żyć tak jak jego rówieśnicy, jest wielkim... szczęściarzem.

- Bo ma niezwykłą mamę, wspaniałe siostry, cudowną rodzinę! - mówiła Alina Mrowińska przed pokazem prasowym swojego filmu.

Elżbieta Branicka, mama Piotra Swenda, już od 24 lat stara się, by jej syn mógł realizować swe marzenia. Kiedy zapragnął nauczyć się grać na pianinie, kupiła mu instrument. Kiedy chciał występować na scenie, zgodziła się, by brał udział w zajęciach koła teatralnego działającego w szkole, do której uczęszcza... Dzięki jej bezgranicznej miłości i pomocy Piotr powoli osiąga wszystkie swoje cele - gra na pianinie, maluje, występuje w Teatrze 21.

Elżbieta Branicka nie ukrywa, że bała się, iż Piotr nie podoła wszystkim obowiązkom, jakie wziął na siebie. On jednak doskonale wie, jak pogodzić naukę z pracą w serialu i rozwijaniem swoich licznych zainteresowań.

Największą radość sprawia Piotrowi gra w "Klanie". Pytany, co zrobi, gdy kiedyś zakończy się produkcja tej popularnej telenoweli, poważnie mówi, że przejdzie do... "M jak miłość".

Jak wygląda zwyczajny dzień Piotra Swenda? Co myślą o nim gwiazdy serialu, z którymi od 15 lat spotyka się na planie? Jak to się stało, że chłopak od urodzenia borykający się z własnymi ułomnościami, nie poddaje się w walce o to, by móc po prostu normalnie żyć?

Jaki naprawdę jest Maciuś z "Klanu"?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udało się znaleźć Alinie Mrowińskiej. Dziś poznają je też widzowie telewizyjnej Jedynki, która o godzinie 23.05 wyemituje dokumentalny film  "Podwójne życie Piotra S."  

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klan | Piotr Swend | maciuś z klanu | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje