Klan

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 12928
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Agnieszka Kotulanka: Aktorka, którą uwielbiały miliony. Dzieci poszły w jej ślady?

Agnieszka Kotulanka była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Zasłynęła rolą Krystyny Lubicz w serialu TVP - "Klan", a jej bohaterka do dziś wspominana jest z sentymentem. Gwiazda zmarła niespodziewanie, 20 lutego 2018 roku, pozostawiając syna i córkę. Dziś wiadomo, że rodzeństwo nie zdecydowało się pójść w ślady znanej mamy i stroni od show-biznesu. Czym zatem się zajmują?

Agnieszka Kotulanka: Kariera

Agnieszka Kotulanka debiutowała w 1980 roku w spektaklu Teatru Telewizji "Śmierć komiwojażera" u boku Tadeusza Łomnickiego, w tym samym roku zagrała też niewielką rólkę w dwóch odcinkach kultowego serialu "Dom".

Po raz pierwszy na planie filmowym stanęła 2 lata później. Do chwili wyjazdu do Kanady wystąpiła w jeszcze w 3 filmach, ale role, jakie dostawała, nie dawały jej satysfakcji.

Później na kilka lat wyjechała za granicę. Najważniejszą w swej karierze decyzję Agnieszka Kotulanka podjęła w 1997 roku, kiedy producenci powstającego wtedy "Klanu" zaproponowali jej, by dołączyła do obsady nowej telenoweli i wcieliła się w Krystynę Lubicz.

Reklama

Nikt nie przypuszczał wówczas, że "Klan" okaże się najdłużej emitowanym w TVP serialem wszech czasów! 16 stycznia 2000 roku Agnieszka Kotulanka odebrała podczas gali w Teatrze Polskim Telekamerę "Tele Tygodnia" dla najlepszej aktorki.

Niestety w 2014 roku aktorkę dopadły problemy spowodowane alkoholem. Gwiazda wpadła w szpony nałogu i zaczęła tracić kontrolę nad swoim życiem.Aktorka długo borykała się z nałogiem. Na początku 2016 roku podjęła pierwsze kroki na długiej i wyboistej drodze walki z alkoholizmem.

Prywatnie była rozwiedziona z aktorem Jackiem Sas-Uhrynowskim, osierociła córkę Katarzynę i syna Michała.

Czym zajmują się dzieci Agnieszki Kotulanki?

Dzieci Agnieszki Kotulanki są już dorosłe. Syn Michał w tym roku skończy 37 lat, a córka - 35. Katarzyna przed laty trenowała jeździectwo. Z czasem jednak wraz z bratem otworzyła restaurację w Warszawie. Sama zajęła się kuchnią, brat natomiast był menadżerem. Ich wspólny biznes nie przetrwał długo - po dwóch latach zwinęli interes. Jak donosi tygodnik "Na żywo" Michał wciąż jest związany z gastronomią i współpracuje ze swoim ojcem. Nie wiadomo jednak, jak potoczyła się dalsza kariera Katarzyny.

Zobacz też:

Leslie Jordan nie żyje. Popularny aktor miał 67 lat

"Ród smoka": Emma D'Arcy komentuje viralowy wywiad. "Czuję się zawstydzona"
"M jak miłość": Odcinek 1682. Franka okłamie Zduńskiego! Chodzi o jej syna

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Kotulanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy