Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 8771
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ada Fijał świętuje 36. urodziny

Ada Fijał, czyli Karolina Czerwiecka z "Klanu", skończy w sobotę - 20 października - 36 lat. Przy okazji urodzin świętować będzie także 10. rocznicę ukończenia krakowskiej szkoły teatralnej.Zanim Ada Fijał zadebiutowała na scenie i przed kamerą, przez kilka lat pracowała jako stomatolog. Leczenie zębów nie było jednak spełnieniem jej marzeń. Pewnego dnia doszła do wniosku, że musi radykalnie odmienić swoje życie i zrobić coś, co sprawi, że poczuje się naprawdę szczęśliwa. Wpadła po prostu na pomysł, by zostać aktorką!

Reklama

Po ukończeniu krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Ada dość szybko zagrała swoją pierwszą rolę i została dostrzeżona przez producentów i reżyserów, którzy zaczęli zapraszać ją do udziału w swoich spektaklach i serialach. Tyle, że ambitnej aktorce nie wystarczały jedynie gościnne epizody i niewielkie rólki. Nie tak przecież wyobrażała sobie swoją przyszłość...

Zafascynowana przedwojennymi kabaretami polskimi Ada Fijał postanowiła nagrać płytę z piosenkami z lat dwudziestych i trzydziestych oraz spróbować swoich sił na estradzie. Nie chciała zginąć w tłumie ładnych aktorek angażowanych do filmów i seriali w charakterze ozdobnika pojawiającego się na ekranie zaledwie na moment. Jej debiutancki album "Ninoczka" zebrał świetne recenzje, a Ada niemal z dnia na dzień stała się popularna, co przyczyniło się do tego, że znów została dostrzeżona przez... reżyserów. Jej aktorska kariera nabrała ogromnego tempa. Zaczęła grać znaczące role w serialach - była Suchocką w "Majce", Alicją Lesicką w "Apetycie na życie", Ewą Klimek w "Wiadomościach z drugiej ręki", wciąż gra Igę w "Barwach szczęścia" i Karolinę w "Klanie".

Sukces, jaki osiągnęła, sprawił, że zaczęła otrzymywać zaproszenia na pokazy mody, gale i premiery. Szybko dostrzeżono, że jest jedną z najlepiej ubierających się aktorek doskonale znających się na modzie. Ada bez wahania przyjęła propozycję prowadzenia emitowanego na antenie Polsat Cafe programu "Gwiazdy na dywaniku", w którym razem z Joanną Horodyńską ocenia styl gwiazd, gwiazdek i celebrytek.   

- Piosenka, teatr i moda to bardzo spójne rzeczy. Przed wojną piosenki pojawiały się w filmach, a później ze srebrnego ekranu trafiały na deski teatralne. Aktorki świetnie łączyły te role, grając w filmach, teatrze, występując w kabarecie, śpiewając. Od zawsze towarzyszy temu moda - mówi Ada.

- Aktorstwo to moja wielka miłość, śpiewanie to ogromna przyjemność, a moda to pasja - dodaje.

W sobotę - 20 października - Ada Fijał świętować będzie swoje 36. urodziny.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Ady, na których widać, jak świetnie potrafi bawić się modą i swoim... wyglądem. 

 

Dowiedz się więcej na temat: Klan | seriale | Ada Fijał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje