Reklama

Julia

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 882
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Anioł vs. Diablica

O ile Julia Chmielewska (Julia Rosnowska) jest dziewczyną miłą i dobrą do szpiku kości, o tyle jej największa rywalka Monika Miller (Marta Żmuda Trzebiatowska) to femme fatale, gotowa zrobić absolutnie wszystko, by osiągnąć swój cel. Która z nich wygra pojedynek o Janka (Krystian Wieczorek)?

Praca

Julia: W wyniku zbiegu okoliczności dostała dobrze płatną pracę w Klinice Piękna w Krakowie. Z dnia na dzień maturzystka po przejściach została specjalistką w dziedzinie marketingu. Jest zdolna, kreatywna i szybko się uczy. Mimo kłód nieustannie rzucanych jej pod nogi przez Monikę, odnosi sukcesy, a właściciele cenią jej nietuzinkowe pomysły.

Reklama

Monika: Pracuje w Klinice Piękna w Krakowie jako wykwalifikowana kosmetyczka, choć zdecydowanie bardziej odpowiadałaby jej rola... właścicielki tego ekskluzywnego miejsca. Ma nieposkromione ambicje, łącznie z lekarskimi, tyle że - co za pech! - brakuje jej merytorycznych uprawnień i kwalifikacji. Czas w pracy poświęca w dużej mierze szpiegowaniu i podsłuchiwaniu. Dobrze czuje się bowiem dopiero wtedy, gdy ma wszystko pod kontrolą.

Obiekt westchnień

Julia: Nawet nie zauważyła, kiedy Janek Janicki poruszył w niej nieznane dotąd uczucia. Szybko stał się mężczyzną, na widok którego serce zabiło jej mocniej. Chirurg bardzo się jej podoba, ale budzi też respekt. Do czasu, gdy był związany z Moniką, nawet nie marzyła o nim jako facecie dla siebie. Czy po wakacjach weźmie los w swoje ręce?

Monika: Za punkt honoru przyjęła sobie wyjść za mąż za Janka Janickiego. Czy go kocha? Niekoniecznie - zważywszy na to, że Millerówna darzy ciepłym uczuciem wyłącznie... siebie samą. Lecz poślubienie Janka byłoby dla niej trampoliną do sukcesu i wielkich pieniędzy. Jako jego żona nareszcie mogłaby robić to, co lubi najbardziej, czyli... leżeć na kanapie i pięknie pachnieć.

Przyjaciele

Julia: Jako osoba ciepła zjednuje sobie sympatię otoczenia. W Klinice Piękna jest lubiana przez wszystkich (poza Moniką). I ma po swojej stronie "Ziółko". Recepcjonistka Anita Ziółkowska (Maja Bohosiewicz) wprowadziła ją w firmowe zakamarki i stała się jej bratnią duszą.

Monika: Ona i przyjaciele? To dwie sprzeczności! W przyjaźni trzeba umieć nie tylko brać, ale i dawać. Monika tego nie potrafi i nie ma najmniejszego zamiaru się nauczyć. Jest kompletnie pozbawiona skrupułów. Bezczelna i dwulicowa na co dzień. Gdy pragnie coś osiągnąć, rzecz jasna potrafi być urocza. Kto jednak przejrzy jej gierki wie, że może być bardzo niebezpieczna.

Rodzina

Julia: Mimo zdolności artystycznych zrezygnowała ze studiów i zajęła się swą chorą siostrą Natalką (Gabrysia Mazurek). Chęć wspierania mamy Alicji (Alina Kamińska) była ważniejsza niż nauka. Julia może liczyć na kuzynkę Kasię (Ewa Kaim), jej męża Krzysztofa (Grzegorz Mielczarek) oraz ich córki: Polę (Emilia Stachurska) i Kaję  (Weronika Humaj).

Monika: Korzysta z porad swej nieokrzesanej mamusi Bożeny Miller (Aldona Jankowska), która wpoiła jej, że w życiu liczą się prestiż i pieniądze. Sama po pierwszym mężu dorobiła się kamienicy w centrum Krakowa, ale brak jej klasy i kultury. Córkę instruuje, jak bogato wyjść za mąż. Podsuwa też absurdalne pomysły na kolejne intrygi.

Miłość i romans

Julia: Miała poślubić Darka (Bartosz Obuchowicz), ale gdy dowiedziała się, że jest dilerem narkotyków, uciekła sprzed ołtarza. Potem została fikcyjną narzeczoną Maćka (Michał Lewandowski), który chciał ukryć przed światem fakt, że jest gejem. Z wzajemnością zakochała się w Janku, ale ich miłość wciąż napotyka na przeszkody nie do pokonania. Ostatnio w życiu Julii pojawił się zakochany w niej Sławek (Łukasz Musiał). Czy będzie umiała odrzucić jego uczucia?

Monika: Mężczyzn traktuje instrumentalnie. Wychodzi z założenia, że nie ma na świecie takiego faceta, który byłby w stanie się jej oprzeć. Mimo że natura nie poskąpiła jej urody, ma obsesję na punkcie swojego wyglądu. Pewnie dlatego, że ciało odgrywa kluczową rolę w obranej przez nią strategii. Była kochanką Tadeusza (Tadeusz Huk), baraszkowała z gwiazdorem serialowym Piotrem (Michał Lesień), szczuła Darka (Bartosz Obuchowicz), choć zaręczyła się z Jankiem.


Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Julia | Julia Rosnowska | Marta Żmuda Trzebiatowska | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje