Reklama

Jericho

Jerycho

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 68
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Walka o przeżycie dopiero się rozpoczyna

SPOILER! Opadł już radioaktywny pył - co teraz czeka mieszkańców Jerycha? Przeczytajcie, co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu.

Akcja trzeciego odcinka rozgrywa się 18 godzin po wybuchu bomb atomowych, które najprawdopodobniej zniszczyły większość terytorium Ameryki. Wydaje się, że jedynie mieszkańcy niewielkiego Jerycho w stanie Kansas ocaleli z katastrofy nuklearnej. Radioaktywny deszcz przestaje padać, ludzie wychodzą na powietrze. Ale Jerycho jest nadal odcięte od świata. Mieszkańcy domagają się informacji. W miejscowym barze działa jeszcze telewizja satelitarna i wszyscy z przerażeniem oglądają azjatyckie wiadomości, w których podawany jest komunikat o konflikcie nuklearnym. Stanley, który w szpitalu powraca do zdrowia po napromieniowaniu, twierdzi, że widział czołgi zmierzające do Denver - Międzystanową 70. Jake zamierza wysłać cztery grupy zwiadowców - każdą w innym kierunku, aby przekonać się, co dzieje się na zewnątrz. Organizuje zespół, który ma zebrać informacje na temat zasięgu katastrofy.

Reklama

Sam również wyrusza w drogę i jadąc do Wichita, spostrzega porzuconego na autostradzie Boeninga 757. Dlaczego samolot wylądował w tym miejscu? Nie jest zbyt zniszczony, więc co stało się z jego pasażerami? Czy zawartość "czarnej skrzynki" z tej maszyny pomoże mieszkańcom Jerycha poznać prawdę o całej katastrofie?

Czwarty epizod rozpoczyna się cztery dni po eksplozjach atomowym, które zniszczyły Amerykę. Dzień po ustąpieniu opadu radioaktywnego. Kończy się benzyna w miejskim generatorze, Jerycho pogrąża się w ciemnościach - ludziom trudno przyzwyczaić się do nowych ograniczeń.

Ale najgorsze dopiero nadchodzi. Jake i Heather zauważają włamanie do apteki i znajdują w środku mężczyznę z wyraźnymi objawami choroby popromiennej. Po krótkim namyśle zabierają chorego do szpitala. Deformacje jego ciała wywołują szok. Wszyscy zastanawiają się też, czego szukał tak daleko od Denver. Gdy nieznajomy na chwilę odzyskuje przytomność, z przerażeniem w głosie mówi: "Oni nadchodzą...".

Tymczasem Eric informuje swojego ojca, że także w szpitalnym generatorze zaczyna brakować paliwa. Właścicielka miejscowego sklepu spożywczego, Gracie Leigh obawia się najgorszego, ale jej nastoletni pomocnik, Dale Turner przygotował dla niej niespodziankę. Poprzedniej nocy odkrył w pobliżu Jerycha pociąg pełen żywności. Sytuacja coraz bardziej komplikuje się i policja zwraca się do mieszkańców z prośbą o przekazanie osobistych zapasów benzyny na potrzeby miasta, co może wywołać rozruchy.

Tymczasem tajemniczy przybysz, Robert Hawkins i jego rodzina ćwiczą swoją nową "rodzinną" historię. Jake, Heather i Stanley usiłują amatorskimi metodami wypompować paliwo z miejscowej stancji benzynowej i w każdej chwili mogą wylecieć w powietrze...

"Jerycho" w telewizji Polsat w niedzielę, po dwa odcinki, początek o 14:45.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama