Reklama

Jericho

Jerycho

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 68
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nadzieja umiera ostatnia

SPOILER! Przeczytajcie, co wydarzy się w kolejnych odcinkach serialu.

W odcinku piątym niespodziewanie w całym mieście pojawia się energia elektryczna i zaczynają działać telefony. Mieszkańcy Jericha otrzymują, nagraną wcześniej, wiadomość telefoniczną z Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, że pomoc jest już w drodze, a potem zostaje ogłoszony stan alarmowy. Wszyscy mają nadzieję, że życie powoli zaczyna wracać do normalności.

Reklama

Jednak nadzieje szybko legną w gruzach. Nagłe spięcie powoduje wybuchy pożarów w całym mieście - najpoważniejszy w miejskiej bibliotece. Jedno z dzieci zostało uwięzione w środku i nauczycielka Heather śpieszy mu na ratunek z narażeniem własnego życia. Kiedy Jake i Hawkins ruszają na pomoc strażakom, obaj odkrywają, że żaden z nich nie jest tym, za kogo się podaje. Są bardzo przydatni lokalnej społeczności ze względu na wyjątkowe umiejętności, jakie nabyli w przeszłości.

Ale niezależnie od siebie starają się zachować w sekrecie zarówno to, co naprawdę wcześniej robili, jak i to, co rzeczywiście potrafią. Szczególnie Jake jest w niefortunnej sytuacji, bo jego rodzice oczekują, że wreszcie wyjawi, co robił przez minione pięć lat. Mimi i Jake zauważają coś więcej - jak Eric flirtuje z Mary. On i April od dawna nie są szczęśliwi w małżeństwie. Ale czy ona domyśla się, że Eric już związał się z inną?

Tymczasem zdesperowani mieszkańcy zebrali się i czekają na kolejny znak... To, co zobaczą na niebie, przerazi ich.

Tymczasem w odcinku szóstym…

Elektromagnetyczny impuls powoduje spięcie dokładnie o 9:02 wieczorem. Całe miasto pogrąża się w ciemnościach. Tuż przed utratą prądu, mieszkańcy Jericha widzieli pociski ostrzegawcze wystrzelone w niebo. Jeden po drugim, każdy z obywateli tego miasteczka otrzymuje telefoniczną wiadomość, informującą go, że rząd federalny nie istnieje - teraz podlegają jurysdykcji stanowej albo lokalnej. Po raz pierwszy od eksplozji nuklearnej, ludzie zaczynają uświadamiać sobie, że zostali pozostawieni sami sobie i sami odpowiadają za utrzymanie porządku w swoim mieście.

Allison, nastoletnia córka Hawkinsa, zaczyna kwestionować motywy postępowania swojego ojca i dopytuje się, co naprawdę skłoniło go do przeprowadzki do Jericha.

"Jerycho" w telewizji Polsat w niedzielę, po dwa odcinki, początek o 14:45.


Podoba wam się, jak do tej pory, konwencja "Jerycha" ? A może spodziewaliście się czegoś innego? Pogadajmy o tym na naszym FORUM.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje