Ja to mam szczęście

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 945
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wielki triumf gwiazd seriali!

Kinga Preis i Jacek Braciak, czyli Joanna i Jerzy Polakowie z "Ja to mam szczęście!", zdobyli Polskie Nagrody Filmowe. Orły 2012 dostali za najlepsze role drugoplanowe - Kinga w filmie "W ciemności", Jacek w "Róży". Najlepszą aktorką okrzyknięto Agatę Kuleszę, czyli Marię z "rodzinki.pl", która doskonale zagrała w "Róży", a najlepszym aktorem - Roberta Więckiewicza, czyli niezapomnianego Blachę w "Odwróconych", nagrodzonego za wspaniałą kreację w nominowanym do Oscara dziele Agnieszki Holland "W ciemności".


Reklama

Polskie Nagrody Filmowe rozdano w tym roku już po raz czternasty. Triumfatorem uroczystej gali okazał się film "Róża", który nagrodzono Orłami 2012 aż w siedmiu kategoriach.

Największe emocje wzbudziły jak zwykle nagrody dla aktorów. Okazało się, że troje z czwórki nagrodzonych we wtorek aktorskich osobowości polskiego kina to także gwiazdy popularnych i uwielbianych przez telewidzów seriali produkowanych przez Dorotę Kośmicką-Gacke - "rodzinki.pl" i "Ja to mam szczęście!".

Kinga Preis odebrała w poniedziałkowy wieczór swojego czwartego Orła. Do tej pory dwukrotnie nagradzano ją za najlepszą kobiecą rolę główną i raz za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową. Ostatnia rola filmowa Kingi - w filmie "W ciemności" - znów okazała się warta Orła. Gwiazda serialu "Ja to mam szczęście!" wygrała w tym roku... ze sobą (była też nominowana w tej samej kategorii za kreację w "Róży") i z Romą Gąsiorowską (nominowaną za kreację drugoplanową w "Sali samobójców").

Jacek Braciak miał do wczoraj na swoim koncie tylko jednego Orła. Dostał go dokładnie dziesięć lat temu za przejmującą główną rolę w filmie "Edi". Tym razem Polska Akademia Filmowa nagrodziła go za najlepszą męską rolę drugoplanową w "Róży".

Film Wojciecha Smarzowskiego "Róża" przyniósł też szczęście Agacie Kuleszy, która w poniedziałek wyszła z Teatru Narodowego, gdzie odbywała się gala Orłów 2012, ze statuetką i tytułem najlepszej polskiej aktorki. Mianem najlepszego aktora cieszył się zaś Robert Więckiewicz. Jego kreację w oscarowym obrazie "W ciemności" chwalą już widzowie na całym świecie z wielką gwiazdą amerykańskiego kina Meryl Streep na czele.

Wszystkim nagrodzonym Orłami 2012 gwiazdom gratulujemy!

A oto pełna lista zdobywców tegorocznych Polskich Nagród Filmowych:

Najlepszy film: "Róża"

Najlepsza reżyseria: Wojciech Smarzowski ("Róża")

Najlepszy scenariusz: Michał Szczerbic ("Róża")

Najlepsze zdjęcia: Jolanta Dylewska ("W ciemności") 

Najlepsza scenografia: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński ("Młyn i Krzyż")

Najlepsze kostiumy: Dorota Roqueplo ("Młyn i Krzyż") 

Najlepsza muzyka: Michał Lorenc ("Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł")

Najlepszy dźwięk: Katarzyna Dzida-Hamela i Jacek Hamela ("Róża")

Najlepszy montaż: Bartosz Pietras ("Sala samobójców")

Najlepsza główna rola kobieca: Agata Kulesza ("Róża")

Najlepsza główna rola męska: Robert Więckiewicz ("W ciemności")

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca: Kinga Preis ("W ciemności")

Najlepsza drugoplanowa rola męska: Jacek Braciak ("Róża")

Odkrycie roku: Jan Komasa (za reżyserię "Sali samobójców")

Nagroda Publiczności: "Róża"

Najlepszy film europejski: "Jak zostać królem" 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje