Reklama

House of Cards

House of Cards

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 88
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"House of Cards": Polujesz lub zapolują na ciebie

Już 21 lutego, zaledwie tydzień po amerykańskiej premierze, platforma nc+ udostępni abonentom drugi sezon serialu „House of Cards”. Nowe odcinki będzie można obejrzeć w serwisie SERIALE+


"House of Cards" to jeden z najlepszych politycznych seriali wszech czasów. Głównym bohaterem jest bezwzględny i charyzmatyczny kongresmen Frank Underwood, który w wyścigu o władzę nie cofa się przed niczym. W zrealizowaniu planu obalenia prezydenta Stanów Zjednoczonych pomaga mu żona Claire, szefowa ogromnej fundacji charytatywnej. W rolach małżonków, którzy zrobią wszystko, by stać się najbardziej wpływową parą w amerykańskiej polityce, wystąpili nominowany do Emmy i Złotego Globu Kevin Spacey oraz nagrodzona w tym roku Złotym Globem Robin Wright.

Reklama

Pierwsza seria kończy się w momencie, gdy marzenia Underwoodów się spełniają - Frank dostaje nominację na stanowisko wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Nie wie jeszcze, że na trop jego manipulacji i zbrodni wpadła jego była kochanka, dziennikarka Zoe Barnes (Kate Mara).  

Akcja drugiego sezonu jest osadzona wokół rozgrywek Franka z dziennikarzami śledczymi i politycznymi oponentami. Stanowisko wiceprezydenta USA da bowiem Underwoodom upragnioną władzę, ale również sprowadzi na nich potężnych wrogów.

Jednym z nich będzie Raymond Tusk, który w zamian za poparcie kandydatury Franka na urząd wiceprezydenta, powróci z żądaniami politycznych przysług. Z czasem stanie się bardzo niewygodny. Na horyzoncie pojawią się także Adam, kochanek Claire, oraz Remy Danton - lobbysta, którego łączą z Claire nie do końca czyste interesy.

Aby przetrwać, Frank wcieli w życie dewizę: "Polujesz lub zapolują na ciebie". Odczują to zwłaszcza dziennikarze, którzy będą pracować nad udowodnieniem tezy, że samobójstwo kongresmena Petera Russo było sprytnie zaplanowanym morderstwem. Gra będzie się toczyć o najwyższą stawkę, a Frank nie dopuści do tego, by jego imperium rozsypało się niczym domek z kart.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: House of Cards

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje