Reklama

House of Cards

House of Cards

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 88
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"House of Cards": Dobra wiadomość dla fanów serialu

Po wakacjach do polskich księgarń trafi druga część trylogii "House of Cards", która zainspirowała twórców hitowego serialu z Kevinem Spacey w roli bezwzględnego Franka Underwooda. Powieść nosi tytuł "Ograć króla".

Autorem książki jest lord Michael Dobbs, który pracuje również jako producent wykonawczy przy serialu "House of Cards". W drugiej części swoich przygód jego bohater i pierwowzór Franka Underwooda - Francis Urquhart - walczy o utrzymanie władzy. Okazuje się jednak, że jego przeciwnikiem jest sam brytyjski monarcha.

"Ograć króla" to kolejna odsłona mrocznej opowieści o chciwości, korupcji i nienasyconej ambicji na najwyższych szczeblach władzy - zapowiada wydawca. Książka pojawi się w sprzedaży w pierwszych dniach września.

Reklama

"Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Postać, którą stworzyłem 27 lat temu praktycznie przez przypadek do tej pory zmienia moje życie na lepsze" - mówił w rozmowie z RMF FM lord Dobbs.

"'House of Cards" to moim zdaniem - i myślę, że większość polityków uważa podobnie - tak naprawdę czarny humor, a nie dokument czy ambitna, zakulisowa analiza" - tłumaczył.

"Ta historia jest ponadczasowa, opowiadająca o czymś, co dzieje się od wieków. Jako dzieciak czytałem 'Juliusza Cezara' Szekspira. Najpotężniejszy człowiek na ziemi został zakłuty na schodach Kapitolu przez swojego najlepszego przyjaciela. To się dzieje od zawsze. A my jesteśmy w takim samym stopniu znudzeni polityką, w jakim jesteśmy zafascynowani wielkimi postaciami i ich ambicjami "- mówił Dobbs pytany o sukces "House of Cards".

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: michael dobbs | 'House of Cards' | Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje