Reklama

Hotel 52

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 859
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kuchnia od kuchni

Akcja "Hotelu 52" rozgrywa się m.in. w kuchni restauracji hotelowej. Widzowie mogą z bliska przyjrzeć się pracy kucharzy, panującym między nimi relacjom, przyjaźniom i uknutym przez nich intrygom.

Kuchnia, w której dzieje się akcja serialu, znajduje się w budynku Centrum Promocji Kadr w Konstancinie pod Warszawą i należy do tamtejszej restauracji. Na potrzeby produkcji została zaadaptowana przez scenografów.

Reklama

- Nie budowaliśmy jej od podstaw, bo spełnia główne założenia technologiczne - opowiada scenograf Arkadiusz Kośmider. - Ze swojej strony podnieśliśmy jedynie jej standard. Jedynym przekłamaniem, do jakiego uciekliśmy, jest to, że na tej samej przestrzeni pomieszaliśmy różne sfery żywieniowe, czego w normalnej gastronomii się nie robi.

Zanim scenografowie zabrali się do pracy, kuchnia sprawiała wrażenie, jakby czas zatrzymał się w niej na latach głębokiego socjalizmu.

- Szczerze mówiąc, mieliśmy tutaj ręce pełne roboty - wspomina Arkadiusz Kośmider. - Założyliśmy porządne żaluzje na oknach, zrobiliśmy stalowe fronty szafek, blaty wymieniliśmy na stalowe, wprowadziliśmy elementy dekoracyjne na ścianach w postaci srebrno-czerwonych pasków, wymieniliśmy drzwi. Dowieźliśmy własne naczynia i garnki.

- Kuchnię upstrzyliśmy zieleniną i świeżymi ziołami. Na stołach i półkach szafek poustawialiśmy słoiczki i pudełka z przyprawami. Aby ocieplić wnętrze, zawiesiliśmy lampki. Dołożyliśmy więc starań, aby pomieszczenie świeciło, błyszczało i ładnie prezentowało się w kamerze.

Kucharze w serialu przygotowują potrawy ze świeżych i naturalnych produktów. Nie ma tutaj miejsca na sztuczne jedzenie. Oprócz aktorów po kuchni krzątają się prawdziwi kucharze, pracujący w niej na co dzień.

- Są zadowoleni, że odnowiliśmy im ich miejsce pracy - zaznacza scenograf. - Jak sami przyznają, przyjemniej im się teraz gotuje.

Co ciekawe, podczas przerwy obiadowej kuchnię opanowują zawodowi kucharze i przygotowują dla ekipy znaczny posiłek złożony z kilku dań.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje