Reklama

Hotel 52

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 870
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Hotel 52": Weronika Rosati wygrała batalię o swe dobre imię!

Weronika Rosati, czyli Maria Jordan z "Hotelu 52", przez 4 lata walczyła o swe dobre imię z autorem i wydawcą książki "Nocnik", w której opisane zostały zdarzenia pozwalające rozpoznać w jednej z bohaterek... Weronikę. 19 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wreszcie wyrok w tej sprawie!


Reklama

Weronika Rosati ma powody do radości! W środę - 19 lutego - zapadł korzystny dla niej wyrok w sprawie, jaką założyła przeciwko reżyserowi i pisarzowi Andrzejowi Żuławskiemu - autorowi powieści "Nocnik".

Póki co warszawski Sąd Okręgowy uznał, że w książce rzeczywiście zostały naruszone dobra osobiste aktorki i nakazał wydawcom wypłacenie Weronice 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia i opublikowania w mediach przeprosin!

Rozpatrująca sprawę sędzia Małgorzata Sławińska nie przychyliła się jednak do wniosku Weroniki Rosati o wykreślenie z książki fragmentów godzących - według aktorki - w jej dobre imię.

Prawnicy reprezentujący gwiazdę zapowiedzieli, że złożą apelację od części wyroku oddalającej roszczenia aktorki w kwestii usunięcia fragmentów "Nocnika", choć wyrok, jaki już zapadł w sprawie z powództwa Weroniki, oznacza w praktyce całkowity zakaz publikacji książki zawierającej treści naruszające dobra osobiste aktorki.

Andrzej Żuławski, z którym przez pewien czas wiązana była przez plotkarskie portale i tabloidy Weronika, bronił się w sądzie i w wywiadach prasowych, że w jego książce ani razu nie pada jej imię i nazwisko, a treść "Nocnika" to nic więcej jak fikcja literacka.

Powieść "Nocnik" ukazała się na księgarskim rynku na początku 2010 roku, a jej czytelnicy od razu uznali, że pierwowzorem jednej z bohaterek - przestawionej w bardzo złym świetle Esterki - jest Weronika Rosati. Aktorka natychmiast skierowała sprawę do sądu wnioskując o wydanie zakazu rozpowszechniania książki do czasu prawomocnego zakończenia całego procesu. Sąd przychylił się do tego wniosku i "Nocnik" zniknął z półek polskich księgarni.

Choć Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł już w sprawie z powództwa Weroniki Rosati, aktorka wie, że na tym nie skończy się jej batalia o dobre imię. Do uprawomocnienia wyroku jest bowiem jeszcze długa droga...

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Hotel 52 | Weronika Rosati

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje