Reklama

Hotel 52

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 871
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Hotel 52": Klaudia Halejcio pomaga dzieciom

Klaudia Halejcio założyła w ubiegłym roku Fundację Pogotowie Artystyczne, która ma wspierać artystyczny rozwój dzieci dotkniętych przez los. Aktorka i jej współpracownicy organizują wykłady, warsztaty i spotkania w szpitalach, ośrodkach pomocy i domach dziecka. Fundacja chce wspierać dzieci chore, niepełnosprawne i społecznie wykluczone, dając im możliwość artystycznej ekspresji i rozwijania talentu.

Klaudia Halejcio w działalność charytatywną zaangażowana jest od kilku lat. Nie do końca była jednak zadowolona z działalności fundacji, które wspierała, dlatego postanowiła założyć własną organizację charytatywną.

Reklama

- Zależało mi na tym, aby pomóc ludziom, którym z jakiegoś powodu nie wiedzie się najlepiej. Chciałam, by chociaż na chwilę mogli oderwać ich od codzienności. Żadna ze znanych mi instytucji nie zajmowała się tym, więc stwierdziłam, że może warto stworzyć taką fundację - mówi Klaudia Halejcio w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Według aktorki pomoc materialna lub medyczna to priorytet w przypadku dzieci dotkniętych przez los. Równie ważne jest jednak jej zdaniem wsparcie psychiczne i oderwanie choć na chwilę od smutnej rzeczywistości. Wszystkie dzieci, nie tylko te chore, potrzebują przede wszystkim bliskości i ciepła ze strony rodziców lub opiekunów. Ona sama swoim dwóm siostrzenicom nie kupuje kolejnych zabawek, tylko stara się poświęcać im jak najwięcej czasu.

- Rozkładamy kredki, plakaty, robimy po prostu artystyczne rzeczy, bo kocham to. Tworzymy na przykład różne rzeczy z kartonów. Chciałam iść nawet do szkoły plastycznej, zdawałam, chodziłam przez dłuższy czas, więc kreatywność we mnie jest. Mam wrażenie, że dzieci kochają to, że się im poświęca czas, że daje się jakąś cząstkę siebie. Oczywiście zabawki też je rozwijają, ale najważniejsze jest to, abyśmy byli z nimi i poświęcali im czas - mówi Klaudia Halejcio.

Aktorka mówi, że rola fundatorki i wolontariuszki to dla niej wielkie wyzwanie i zaszczyt. Gwiazda serialu "Hotel 52" ma nadzieję, że uda jej się stworzyć przestrzeń artystycznego wyrazu dla jak największej liczby dzieci.

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Klaudia Halejcio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje