Reklama

Hotel 52

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 856
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ciągnie mnie do Polski!

Choć na stałe mieszka w Australii, Lech Mackiewicz zadomowił się ponownie w Polsce, grając Rafała Sobczaka w "Na Wspólnej" oraz Eryka Kosińskiego - nowego współwłaściciela Hotelu 52.

Dołączył Pan do obsady "Hotelu 52", wcielając się w Eryka Kosińskiego. Zdaje się, że to kontrowersyjna postać...

Reklama

- Kontrowersyjna? Czas pokaże. Na pewno Kosiński to twardy gracz - prowadzi interesy na całym świecie. Zresztą ma polskie korzenie i pewnie dlatego mu zależało, żeby umieścić kapitał nad Wisłą. Bo, wbrew pozorom, w biznesie liczą się czasem też sentymenty...

One się liczyły, gdy zatrudniał Michała (Rafał Królikowski), jako menedżera? Raczej przypadek, czy strategia?

- Myślę, że jedno i drugie. O perypetiach sercowych załogi nie musiał wiedzieć, a postawił na Michała, gdyż chciał mieć tu człowieka, który doskonale zna hotel i stąd był to wybór jak najbardziej świadomy.

Czy za rządów Kosińskiego hotel się zmieni?

- Dusza tego miejsca pozostanie wciąż ta sama. Ale mój bohater będzie dążył do "zmiany opakowania", czyli upodobnienia obiektu do innych z hotelowej sieci. Zdradzę przy tym, że nie pójdzie mu to zbyt gładko.

Od początku personel traktował go niechętnie. Mam nadzieję, że na planie spotkał się Pan z cieplejszym przyjęciem, niż grany przez Pana bohater...

- Oczywiście (śmiech)! Ekipa "Hotelu 52" jest bardzo otwarta i życzyłbym sobie zawsze pracować z takimi ludźmi Zresztą ja szybko "wtapiam się" w otoczenie.

Sam Pan żyje na dwóch kontynentach, na plan dolatuje Pan z Australii.

- Los tak zdecydował. Po stanie wojennym, emigracja wydawała się najlepszym wyjściem. Zadomowiłem się w Australii, wręcz zapuściłem korzenie na dobre, lecz wciąż ciągnie mnie do Polski!

Rozmawiała Jolanta Majewska-Machaj

Dowiedz się więcej na temat: Hotel 52 | Lech Mackiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje