Reklama

Hotel 52

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 907
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​15 lat od debiutu aktorskiego Sławomira Zapały

Wąs od grzebyka, charakterystyczna fryzura, błyszczące marynarki - to znaki rozpoznawcze Sławomira. Jego piosenki od kilku lat podbijają imprezowe listy przebojów. Nie wszyscy wiedzą, że muzyk pierwsze kroki w show-biznesie stawiał jako aktor. Właśnie mija 15 lat od jego debiutu.

Urodzony artysta

Sławomir Zapała już od dziecka grał na scenie. "Od ósmego roku życia miałem styczność z serialem i Teatrem Telewizji. Wielka w tym zasługa Nowohuckiego Domu Kultury, w którym był teatrzyk dla dzieci. Zresztą do dziś uważam, że domy kultury są kolebką wielu wspaniałych artystów. Są tam bardzo oddani ludzie, którzy pracując z dziećmi i młodzieżą starają się przekazać jak najwięcej wiedzy".

Reklama

"Po tych doświadczeniach naturalne wydało mi się zdawanie do szkoły teatralnej. Dostałem się zarówno do Warszawy, jak i Krakowa i oto stanąłem przed dylematem, które miasto wybrać. Modliłem się o znak i go dostałem. Przed szkołą teatralną przejeżdżał wtedy papież, który pomachał z papamobile. Wtedy wiedziałem, że zostanę w Krakowie" - mówił kilka lat temu w rozmowie z "Tele Tygodniem". 

W 2006 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na ekranie grał głównie role epizodyczne lub drugoplanowe. Wystąpił w wielu popularnych produkcjach m.in. w m.in. "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Jan Paweł II", "Heli w opałach", "33 scenach z życia", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Ojcu Mateuszu", "Listach do M.", "Czasie honoru", "Tajemnicy Westerplatte", "Na dobre i na złe", "Jestem mordercą" czy "Hotel 52".

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje