HBO Max: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 94
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Welcome to Derry": Powstaje serialowy prequel horroru "To"

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, do których dotarł portal The Ankler, platforma HBO Max pracuje nad serialowym prequelem opartego na motywach książki Stephena Kinga horroru "To". Roboczym tytułem tej produkcji jest "Welcome to Derry" ("Witajcie w Derry").

O czym opowie prequel "To"?

Ekranizacja powieści Stephena Kinga podzielona została w kinach na dwie części. Jego bohaterami jest grupa dzieciaków z miasteczka Derry, która dwukrotnie - raz w dzieciństwie, a później już w wieku dorosłym - mierzy się z krwiożerczym klaunem Pennywise’em, który karmi się dziecięcym strachem. Bestia pojawia się w Derry równo co 27 lat.

Akcja serialu "Welcome to Derry" rozgrywać się będzie w tytułowym miasteczku w 1960 roku. Ma opowiedzieć o wydarzeniach, które doprowadziły do wydarzeń znanych z książki Kinga i ich ekranizacji. Tych powstały dwie, bo wcześniej był jeszcze telewizyjny miniserial z 1990 roku.

Reklama

Reżyser filmów "To" i "To: Rozdział 2" (obydwie zarobiły w sumie w kinach ponad miliard dolarów) - Andy Muschietti pełnić będzie rolę producenta wykonawczego powstającego serialu. Razem z nim wyprodukują go Barbara Muschietti i Jason Fuchs ("Wonder Woman"), który ma też napisać scenariusz "Welcome to Derry. Aktualnie uzupełniany jest zespół scenarzystów, którzy będą pracować nad tym projektem dla studia Warner Bros. Television.

Jeśli serial zostanie zrealizowany, będzie to kolejny przykład rozbudowywania dużych produkcji filmowych ze stajni studia Warner Bros. o produkcje telewizyjne. W przygotowaniu są już m.in. dwa seriale umiejscowione w uniwersum "Batmana" z Robertem Pattisnonem, mówi się też o serialu umiejscowionym w uniwersum filmowej "Diuny" i poświęconym zakonowi Bene Gesserit.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Stephen King
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy