Reklama

HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 51
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Skanerzy": Powstanie remake kultowego horroru Davida Cronenberga

Horror science-fiction z 1981 roku w reżyserii Davida Cronenberga, który zyskał miano kultowego powróci jako serial w HBO Max. Prace nad "Skanerami" trwały od 2017 roku i wreszcie zmierzają ku końcowi.

Oryginalny film z 1981 roku był osadzony w świecie wypełnionym skanerami - telepatami walczącymi przeciwko sobie w pozornym konflikcie dobra ze złem. W rolach głównych wystąpili wówczas Stephen Lack, Jennifer O'Neill i Michael Ironside. Film "Skanerzy" osiągnął status kultowego, przynosząc twórcy, czyli Davidowi Cronenbergowi międzynarodową sławę.

"Skanerzy": Powstanie serial dla HBO Max

Zgodnie z oficjalnym streszczeniem powstającego serialu wydaje się, że skanery będą antagonistami. Są one opisane jako "nieugięci agenci o niewyobrażalnych mocach", którzy polują na "dwie kobiety, żyjące na obrzeżach współczesnego społeczeństwa", na których koncentruje się fabuła. 

Reklama

W przeszłości podjęto kilka prób stworzenia remake'u w formie serialu lub filmu, ale do tej pory żadna z nich nie została zrealizowana. Ostatni raz próbowano zaadaptować film na nowo we wrześniu 2017 r. Wygląda na to, że wreszcie się udało.

Zdobywca nagrody Emmy William Bridges ("Black Mirror", "Stranger Things") będzie scenarzystą i showrunnerem serialu, a Yann Demange ("Lovecraft Country", "White Boy Rick") go wyreżyseruje. Producentami wykonawczymi są Ellenberg i jego koleżanka z Media Res - Lindsey Springer, a także Meredith Duff i Sarah Sullivan z Wayward Films. Inni producenci wykonawczy to René i Fanny-Laure Malo, Pierre David, Clark Peterson i Aaron Gilbert.

Nie wiadomo kiedy serial zadebiutuje w HBO Max.

Zobacz też:

"Tajna inwazja": Nowy serial Disney+ dopiero w 2023 roku [zwiastun]

"Klub Północny": Zwiastun nowego horroru Netfliksa. Kiedy premiera?

"Święta rodzina": Nowy serial Netfliksa [premiera]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy