Max: Seriale
Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 106
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Sarah Paulson zagra główną rolę w serialu o kontrowersyjnej dietetyczce

Do listy prawdziwych postaci, w które wcieliła się w swojej karierze, Sarah Paulson już wkrótce będzie mogła dopisać kolejne nazwisko. Po zagraniu Marcii Clark w "American Crime Story: Sprawie O.J. Simpsona" oraz Lindy Tripp w "American Crime Story: Impeachment", teraz popularna aktorka sportretuje Gwen Shamblin, autorkę budzącego kontrowersje programu odżywiania i założycielkę własnego kościoła. Serial z Sarah Paulson w roli głównej będzie adaptacją dokumentu HBO Max zatytułowanego "Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin".

Serial z Sarah Paulson w roli Gwen Shamblin też wyprodukuje platforma streamingowa HBO Max. Showrunnerką tej produkcji będzie Michelle Dean, która ma na koncie inną popularną produkcję opartą na faktach - "The Act". Serial dokumentalny "Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin", który będzie kanwą tej produkcji, to jedna z najchętniej oglądanych dokumentalnych produkcji na platformie HBO Max.

"The Way Down": Gwen Shamblin bohaterką serialu

Bohaterką serialu "The Way Down" ("Ku przepaści") będzie dietetyczka Gwen Shamblin. Stworzyła ona program odchudzający "Weigh Down Workshop", który zakładał, że należy jeść w momencie, gdy poczuje się głód i kończyć konsumpcję w chwili jego zaspokojenia. Dieta Shamblin cieszyła się dużą popularnością, gdyż w jej założeniach nie było liczenia kalorii, męczących ćwiczeń ani listy zakazanych produktów żywnościowych.

Reklama

Popularność programu żywieniowego "Weigh Down Workshop" stała się jeszcze większa, gdy trafił on do ponad tysiąca kościołów w Stanach Zjednoczonych. Na tym Shamblin nie poprzestała i oprócz ekspansji na inne kraje świata, założyła też własny kościół - Remnant Fellowship Church. Zdaniem jego członków, kobieta kontrolowała życie swoich wyznawców jak na prawdziwą liderkę kultu przystało.

Pierwsze trzy odcinki dokumentu "Ku przepaści: Bóg, chciwość i kult Gwen Shamblin" trafiły na platformę HBO Max we wrześniu ubiegłego roku. Zanim jednak jego autorka Marina Zenovich ukończyła realizację pozostałych dwóch odcinków, Shamblin zginęła w katastrofie samolotowej, do której doszło 29 maja 2021 roku. Finałowe odsłony serialu trzeba było przemontować, by opowiedzieć w nich również o wydarzeniach towarzyszących tej katastrofie.

Dokument wyreżyserowany przez Zenovich sprawił, że platforma HBO Max stała się głównym wrogiem rodziny Shamblin oraz wyznawców jej kościoła. Jak informował portal "Variety", córka dietetyczki, Elizabeth Hannah, zdradziła podczas jednego z kazań, że z powodu serialu zmaga się teraz z problemami natury PR-owej. Niedawno wyraziła radość z planowanego połączenia HBO Max i Discovery+ w nową platformę streamingową, bo to - jej zdaniem - miało "zamknąć usta wroga". Jak się teraz okazuje, tak się jednak nie stanie.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Sarah Paulson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy