HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 63
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Poznaliśmy datę premiery!

Sukces "Gry o tron" sprawił, że twórcy postanowili iść za ciosem i wyprodukować kolejne serie, osadzone w Westeros. HBO ogłosiło już datę premiery "House of Dragons", a także ujawniło nowy plakat oraz dodatkowe zdjęcia z serialu. Czego mogą spodziewać się widzowie?

Premiera "Rodu smoka"

Umiejscowiona na dwa stulecia przed wydarzeniami z "Gry o tron" dziesięcioodcinkowa seria prequeli pokaże, jak Dom Targaryenów popadł w zaciekłą i brutalną wojnę domową znaną jako Taniec smoków. Wydarzenia te zapowiadają początek końca rodziny rządzącej Westeros, a także wyginięcie tych potężnych stworzeń. Seria została stworzona przez pisarza George'a RR Martina i scenarzystę Ryana J. Condala ("Colony") na podstawie powieści "Ogień i krew".

Produkcja prequela rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. W lutym Martin ogłosił na swoim osobistym blogu, że zdjęcia do pierwszego sezonu "House of the Dragon" dobiegły końca. Twórca serii widział też już jakiś czas temu pierwszy odcinek produkcji i ujawnił, że jest on "mroczny, mocny i emocjonalny". Nową opowieść będziemy mogli oglądać na antenie HBO lub platformie HBO Max już za niecałe pół roku. Premiera serialu została bowiem zapowiedziana na 22 sierpnia.

Reklama

Obsada serialu

Podobnie jak jego poprzednik, "Ród smoka" może pochwalić się obszerną obsadą. Króla Viserysa Targaryena zagra brytyjski aktor Paddy Considine. W jego córkę, księżniczkę Rhaenryę (pierwsze dziecko Viserysa i jego dziedzic) wcieli się Emma D'Arcy. Młodszego brata króla, Daemona Targaryena, zagra Matt Smith, jego namiestnika Ser Otto Hightowera - Rhys Ifans, a córkę Otto, Lady Alicent Hightower - Olivia Cooke.

Data premiery oznacza, że "House of the Dragon" ma nieco przewagę nad inną serią fantasy z tego roku, czyli serialem "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy", który zadebiutuje w Amazon Prime Video dopiero 2 września. Kolejne sezony "Rodu smoka" pojawiać się mają w około rocznych odstępach, lecz należy pamiętać, że ze względu na głównych bohaterów serialu - smoki - prace nad efektami wizualnymi mogą się przedłużyć.

Autor: Marzena Gargas

Zobacz też:

Serial "Ród smoka" od 22 sierpnia w HBO Max

RMF
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama