Reklama

HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 44
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Peacemaker": Co z drugim sezonem?

Decyzja firmy Warner Bros. Discovery o rezygnacji z premiery superbohaterskiego filmu "Batgirl" na HBO Max wzbudziła, oprócz szoku, wiele spekulacji na temat dalszych losów innych oryginalnych tytułów tej platformy. Jednym z twórców, który skomentował tę sytuację, jest James Gunn. Reżyser i scenarzysta za pośrednictwem mediów społecznościowych uspokoił fanów, że drugi sezon jego serialu "Peacemaker" nie jest zagrożony.

"Peacemaker" to serialowa kontynuacja przygód tytułowego bohatera, który po raz pierwszy pojawił się w filmie Jamesa Gunna "Legion samobójców: The Suicide Squad". Produkcja spodobała się fanom, a czołówka serialu z miejsca została okrzyknięta jedną z najlepszych serialowych czołówek wszech czasów. Szybko zapowiedziany został drugi sezon, a także spin-offy, których bohaterami miały być inne postaci filmu Gunna.

"Peacemaker": Drugi sezon powstanie

Wątpliwości co do tego, czy kontynuacja "Peacemakera" powstanie, pojawiły się za sprawą trzęsienia ziemi, jakie wywołali nowi szefowie koncernu Warner Bros. Discovery. Podjęli oni szokującą dla wielu decyzję o rezygnacji z emisji prawie ukończonego filmu "Batgirl", który kosztował studio 90 milionów dolarów. Filmu nie będzie można zobaczyć nigdzie - nowy CEO koncernu, David Zaslav, kazał odstawić go na półkę. Poza tym zdecydowano o zaprzestaniu prac nad drugą częścią animowanego filmu "Scooby Doo!", choć też wydano na nią dziesiątki milionów dolarów.

Reklama

Cała sytuacja budzi masę spekulacji, bo żadne dalsze oficjalne komunikaty nie zostały przedstawione. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że nowe kierownictwo Warner Bros. Discovery zamierza postawić na duże widowiska kinowe kosztem rozwijania platformy HBO Max. A według bardziej odważnych opinii, koncern rozważa całkowitą rezygnację z tej platformy. W ostatnich tygodniach zniknęło z niej sześć ekskluzywnych produkcji HBO Max, w tym m.in. "Amerykanin w marynacie" z Sethem Rogenem oraz "Wyprawa na Marsa".

Lista zagrożonych tytułów rośnie z godziny na godziny. Wśród nich znalazł się też drugi sezon serialu "Peacemaker" Jamesa Gunna. Bardzo aktywny na Twitterze reżyser wykorzystał tę platformę do uspokojenia fanów, którzy dopytują go o przyszłość serialu. "Czy drugi sezon 'Peacemakera' jest bezpieczny?" - zapytał jeden z nich. "Tak, ludziska, spokojnie" - odpisał mu Gunn.

Na dalsze wnioski trzeba jeszcze poczekać. W czwartek 4 sierpnia Warner Bros. Discovery ma ogłosić raport finansowy za ostatni okres działalności, który powinien rozjaśnić sytuację w tym koncernie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL