HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 84
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Harry Potter": Hermionę w serialu zagra czarnoskóra aktorka? Są przecieki

W ostatnich dniach tematem numer jeden jest serialowa adaptacja książek o Harrym Potterze. HBO Max ogłosiło, że powstanie nowa wersja doskonale znanych widzom przygód młodego czarodzieja. W sieci pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące obsady. Nie wyklucza się, że Hermionę ma zagrać czarnoskóra aktorka.

"Harry Potter": Powstanie serialowa wersja

Początkiem kwietnia serwis Bloomberg poinformował, że trwają dyskusje nad powstaniem serialowej wersji "Harry'ego Pottera". Władze HBO Max miały intensywnie negocjować z autorką książek J.K. Rowling. Nad podpisaniem kontraktu pracowały najwyżej postawione osoby w koncernie Warnera i HBO - David Zaslav i Casey Bloys. Kilka dni później informacje te zostały potwierdzone.

"Nowa seria Max Original (do niedawna HBO Max) zagłębi się w każdą z kultowych książek, do których fani wciąż wracają" - powiedział Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny HBO & Max Content. Zapowiedział również, że produkcja będzie wierną adaptacją książek, a brytyjska pisarka zostanie producentką wykonawczą serialu.

Reklama

Serial o Harrym Potterze ma być częścią nowej strategii spółki. Zmianie ma ulec dotychczasowa nazwa, należąca do koncernu platformy - z HBO Max na Max. Strategia, którą od jakiegoś czasu wdraża Zaslav, ma na celu zmniejszenie liczby projektów filmowych i serialowych na rzecz zwiększenia ich widowiskowości i budżetów. 

"Harry Potter": Czarnoskóra aktorka zagra Hermionę?

Na książkach oraz filmach o przygodach młodego czarodzieja wychowały się całe pokolenia. Fani z całego świata komentują decyzję HBO Max. Nie wszyscy jednak są zadowoleni. Część internautów namawia nawet do bojkotu nowej produkcji. Niektórzy uważają, że nowa wersja po prostu nie jest potrzebna, przecież od premiery ostatniej części filmowej sagi minęło dopiero dwanaście lat. Fani chcieliby za to poszerzenia świata z uniwersum Pottera.

Na tym krytyka internautów może się na tym nie skończyć. Fani pokochali serię filmów, między innymi, ze względu na fantastycznie dobranych aktorów do ról czarodziejów. Według przecieków, obsada serialu ma być bardziej zróżnicowana.

Jeff Sneider w swoim podcaście The Hot Mic ujawnił, że twórcy postawią na różnorodność rasową. Prowadzący słynie z przekazywania zakulisowych spekulacji. Dodał, że to bardzo prawdopodobne, że Hermionę, w którą do tej pory wcielała się Emma Watson, zagra czarnoskóra aktorka. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku sztuki "Przeklęte dziecko", w której Hermionę zagrała Noma Dumezweni.

Czytaj więcej: 

"Harry Potter": Trwają prace nad serialem. Kto w obsadzie?

Serial Harry Potter zatopi albo uratuje markę. Nikt go nie chciał, obejrzą wszyscy

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Harry Potter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy