Max: Seriale
Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 101
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Genialna przyjaciółka" wraca z nowym sezonem

Trzeci sezon serialu "Genialna przyjaciółka", opartego na kolejnej powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego, przedstawia dalszy ciąg historii o przyjaźni między dwoma kobietami. Pierwsze odcinki najnowszego sezonu już od dzisiaj są dostępne w HBO GO.

"Genialna przyjaciółka" to historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami. Podążamy w niej śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich pierwszego spotkania w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.

"Genialna przyjaciółka": O czym opowiada serial?

W trzecim sezonie Elena (Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Reklama

Serial "Genialna przyjaciółka" to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Produkcja opowiada o emocjach, lękach i wyzwaniach stojących przed dwoma kobietami na przestrzeni ich życia. Trzeci sezon serialu oparty jest na trzeciej powieści z cyklu wydanej w Polsce pod tytułem Historia ucieczki.

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. 

Dwa odcinki trzeciego sezonu serialu "Genialna przyjaciółka" już od 7 lutego dostępne są w HBO GO. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Cały sezon liczy 8 odcinków.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy