Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1540
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wilco Johnson: Nie żyje znany gitarzysta. Zagrał w "Grze o tron"

Gitarzysta Wilko Johnson, który sławę zdobył dzięki występom w zespole Dr. FeelGood, zmarł 21 listopada w wieku 75 lat. Muzyk wystąił też w pierwszych dwóch sezonach serialu "Gra o tron", w którym wcielił się w królewskiego kata Ilyna Payne'a.

Śmierć muzyka potwierdził jego agent. "To oświadczenie, którego nigdy nie chcieliśmy wystosowywać, ale musimy to zrobić, Wilko Johnson zmarł w poniedziałkowy wieczór 21 listopada" - czytamy.

Menedżer podziękował również za uszanowanie prywatności w tym "bardzo smutnym czasie".

Wilco Johnson wygrał walkę z rakiem trzustki

Nie ujawniono przyczyny śmierci muzyka, warto dodać, że 9 lat temu Wilko Johnson ujawnił, że zdiagnozowano u niego raka trzustki. Lekarze początkowo twierdzili, że operacja artysty nie jest możliwa, sam muzyk odmówił w tamtym czasie chemioterapii.

Kilka miesięcy później Johnson pojawił się w Londynie na gali magazynu "Q" i wyznał, że został dokładniej przebadany, dzięki którym okazało się, że jego nowotwór nie był aż tak problematyczny, jak się wydawało i mógł przejść operację.

Reklama

W kwietniu 2014 gitarzysta przeszedł 11-godzinną operację, podczas której wycięto mu guza, trzustkę, śledzionę i fragment jelit. "Guz ważył 3 kg - to jak noworodek. Wszystko wycięli, wyleczyli mnie! Nie mam raka!" - cieszył się Wilko Johnson.

Wilco Johnson: Kariera

Wilko Johnson wraz z Dr. Feelgood byli wymieniani jako jedna z inspiracji brytyjskiego punk rocka. Formacja znana była przede wszystkim z energetycznych koncertów klubowych (zaliczano ją do nurtu pub rocka, popularnego w okolicach Londynu w latach 70.). Koncertowy album "Stupidity" dotarł do szczytu brytyjskiej listy przebojów. Gitarzysta z zespołem pożegnał się w kwietniu 1977 roku, po konflikcie z wokalistą Lee Brilleaux.

W późniejszych latach stał na czele własnej grupy The Wilko Johnson Band, nagrał także jedną płytę z Ian Dury & The Blockheads.

  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy