Gra o tron Game of Thrones
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1572
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Poświęcili się dla roli: Lena Headey przeszła metamorfozę, by wystąpić w filmie!

Lena Headey, której największą rozpoznawalność zapewniła rola Cersei Lannister w kultowym serialu HBO "Gra o tron", miała wiele okazji, by udowodnić, że jest całkowicie oddana swojej pracy. Aktorka pokazała, że metamorfozy nie są jej straszne. Lena Headey, której nie można odmówić urody, odważyła się poświęcić swój wygląd dla roli. W 2012 roku Headey zagrała w filmie "Dredd". Pokazała się wówczas na ekranie w charakteryzacji, która niewątpliwie zaskoczyła wielu fanów.

Kim jest Lena Headey?

Angielska aktorka urodziła się 3 października 1973 roku. Choć przyszła na świat w mieście Hamilton na Bermudach, swoją młodość spędziła w Anglii. Jej debiut filmowy miał miejsce w 1992 roku, kiedy to Lena wystąpiła w filmie "Kraina wód". Dwa lata później udało jej się zdobyć pierwszoplanową rolę w filmie fabularnym pod tytułem "Księga dżungli". Jej kariera aktorska szybko zaczęła nabierać tempa, dzięki czemu Headey mogła wystąpić także w wielu popularnych serialach telewizyjnych. Można było ją oglądać w takich produkcjach jak "Band of Gold", "Merlin", "Terminator: Kroniki Sary Connor" oraz "Gra o tron".

Reklama

Można przypuszczać, że ostatni z tych tytułów sprawił, że występy Leny Headey zostały docenione przez międzynarodową publiczność. Aktorka wcieliła się wówczas w postać bezlitosnej Cersei Lannister, która toczyła walkę o władzę na kontynencie Westeros.


Nagrody i wyróżnienia

Lena Headey od lat cieszy się statusem gwiazdy. Jej występy na ekranie wielokrotnie zachwyciły krytyków. Aktorka dzięki swojemu talentowi zdobyła wiele nominacji do prestiżowych nagród filmowych. Udało jej się także wygrać kilka z nich. W 2001 roku wręczono jej nagrodę Silver Iris Award za rolę w "Aberdeen". W późniejszym czasie Headey otrzymała także EWwy Award, Women's Image Network Award oraz Empire Award. Wszystkie z nich były efektem jej pracy na plane "Gry o tron".


Metamorfoza Leny Headey

Lena Headey wiele razy udowodniła, że nie da się zaszufladkować, jako aktorka znana wyłącznie z hitu HBO. W 2012 roku przyjęła ofertę producentów filmu "Dredd", w którym wcieliła się w rolę zabójczej gangsterki, Madeline Madrigal.

Aby wystąpić w roli bezlitosnej kobiety, Lena Headey musiała pożegnać się ze swoją naturalną urodą. Aktorka poddała się charakteryzacji, która sprawiła, że na ekranie wystąpiła z wielką blizną na twarzy, popękanymi ustami i zepsutymi zębami. Nie ma wątpliwości, że widok Leny Headey w takim wydaniu był dla wielu wielkim zaskoczeniem.

Film "Dredd" okazał się kinowym hitem, a do jego sukcesu bezsprzecznie przyczyniły się także gra aktorska i poświęcenie Leny Headey. Produkcja zarobiła ponad 13 milionów dolarów i do dziś uznawana jest za jedną z najlepszych filmowych adaptacji komiksów.

Zobacz też: 
Anna Matysiak zapozowała topless! W sieci pochwaliła się zdjęciami z plaży

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy