Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1427
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kolejny zespół w "Grze o tron"

Jak w poprzednich sezonach tak i w nadchodzącym, producenci serii szykują kolaborację z twórcami spod znaku muzyki indie.

W "Grze" pojawi się art-popowe trio z Islandii - zespół Sigur Rós. Jego członkowie - Jónsi Birgisson, Georg Hólm i Orri Páll Dýrason znajdują się właśnie na planie serialu w Chorwacji, gdzie zarejestrowany zostanie ich występ. Co to oznacza? Zaśpiewają? Zagrają? Zamienią smyczki i gitary na mandoliny?

Reklama

Detale nie zostały na razie ujawnione. Wiadomo natomiast, że twórcy serialu - David Benioff  i Dan Weiss, są oddanymi fanami zespołu. Muzyki Sigur Ros słuchali ponoć niezwykle namiętnie podczas pobytu na planie na Islandii, jednej z wielu lokacji, gdzie miały miejsce zdjęcia do nadchodzącej serii.

W poprzednich sezonach producentom do współpracy udało się namówić zespoły The National i The Hold Steady. Nagrali oni utwory, inspirowane słowami pieśni pochodzących z sagi Georga R. R. Martina - "Pieśń lodu i ognia". Tak powstały "The Rains of Castamere" i "The Bear and Maiden Fair", które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do serialu.

Z kolei swoje umiejętności aktorskie na planie "Gry o tron" mieli okazję sprawdzić członkowie Snow Patrol i Coldplay - Gary Lightbody i Will Champion. O ile Champion nie musiał się specjalnie wykazywać - zagrał bębniarza, o tyle Lightbody, ambitnie, wcielił się w postać rycerza.

Jakie wyzwania postawił reżyser przed członkami Sigur Rós przekonamy się wiosną 2014.


Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron | seriale | Sigur Rós

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje