Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1364
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron" w liczbach

Już w poniedziałek, 15 kwietnia, odbędzie się premiera finałowego sezonu "Gry o tron". W całą produkcję serialu zaangażowane były tysiące ludzi, do produkcji scenografii wykorzystano wiele tysięcy kilogramów i kilometrów materiałów. Specjalnie dla was przygotowaliśmy garść ciekawostek dotyczących serialu.

"Grę o tron" oglądają miliony widzów na świecie

Serial zadebiutował na antenie 17 kwietnia 2011 roku. Produkcja emitowana jest w 207 krajach i terytoriach, w tym w 194 krajach i terytoriach jest nadawana w tym samym dniu o i tej samej godzinie.

Reklama

Oglądalność serialu w Stanach Zjednoczonych rosła z każdym sezonem: sezon pierwszy - 9,3 mln, sezon drugi - 11,6 mln, sezon trzeci - 14,4 mln, sezon czwarty - 19,1 mln, sezon piąty - 20,2 mln, sezon szósty - 25,7 mln, sezon siódmy - 32,8 mln.

Producenci sprzedali łącznie 100 licencji uprawniających do emisji serialu. Jest to produkcja, do której prawa były najczęściej kupowane w całej historii HBO.

Zdjęcia do "Gry o tron" kręcone były w dziesięciu krajach

Zdjęcia do ośmiu sezonów serialu zostały nakręcone w dziesięciu krajach - w Irlandii Północnej, Irlandii, Maroku, na Malcie, w Hiszpanii, Chorwacji, Islandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Szkocji. Ekipa produkcyjna pracowała na 50 planach zdjęciowych w Irlandii - 49 z nich znajduje się na terenie Irlandii Północnej, a jeden w Irlandii.

W Belfaście w Irlandii Północnej znajduje się sześć hal zdjęciowych Titanic Studios, gdzie zbudowano wnętrza zamku Winterfell, Czarnego Zamku, Orlego Gniazda, Domu Czerni i Bieli, Salę Twarzy, Wielki Sept Baelora, salę tronową Wielkiej Piramidy w Mereen i ikoniczną salę tronową w Królewskiej Przystani.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje