Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1436
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron" pobiła rekord piractwa!

Fioletowe Wesele sprawiło, że 1,5 mln fanów popędziło do komputerów, aby ściągnąć nielegalnie udostępniony odcinek "Gry o tron"!


Reklama

 

Ostatni odcinek serialu - "The Lion and the Rose" - pobił rekord torrentów, donosi TorrentFreak, blog śledzący piractwo internetowe. Niemal 1,5 mln osób w dniu emisji nielegalnie pobrało plik z epizodem serialu, a prawie 200 tys. użytkowników podzieliło się pojedynczą kopią odcinka.

"Te liczby są bezprecedensowe - nigdy wcześniej 193 tys. osób jednocześnie nie dzieliło się jednym plikiem jednocześnie" donosił blog. "Poprzedni rekord został ustanowiony w zeszłym roku, kiedy odcinkiem finałowym 'Gry o tron' dzieliło się 171 tys. internautów".

W zeszłym roku prezes HBO Michael Lombardo łagodnie skomentował taki stan rzeczy:

- Piractwo jest swego rodzaju komplementem. Jest na nie popyt. I to na pewno nie odbije się negatywnie na sprzedaży płyt DVD . Piractwo to coś, co przychodzi wraz wysoką oglądalnością.

Kiedy niedawno temat powrócił, Lombardo wyraził nieco więcej dezaprobaty: - Oczywiście , że działamy agresywnie: staramy się wyeliminować piractwo, zdusić je już w zalążku. To są działania, które kontynuujemy przy wsparciu policji - powiedział.


Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje