Reklama

Game of Thrones

Gra o tron

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1433
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron": Ile tomów będzie liczyć saga "Pieśń Lodu i Ognia"? George R.R. Martin odpowiada

Ostatnio pojawiła się informacja, jakoby zaplanowana na siedem tomów "Pieśń Lodu i Ognia", na podstawie której powstaje serial "Gra o tron", miała rozrosnąć się o jeszcze jedną pozycję.


Reklama

Źródłem tej informacji była wieloletnia redaktorka George’a R.R. Martina, Anne Groell, która zasugerowała, że być może autor powinien dopisać tom ósmy.

"Zaczynam się nad tym zastanawiać, choć 7 to liczba, jaką mamy aktualnie zakontraktowaną w ramach umowy. Pamiętam, kiedy zadzwonił do mnie, lata, lata temu, by wyznać, że jego mała trylogia... no cóż... nie jest już trylogią. Przewidział cztery książki. Powiedziałam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Potem on powiedział: pięć książek. A ja mówiłam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Wtedy on doszedł do sześciu, a ja... No cóż, wiecie o co chodzi. Wreszcie zaczęliśmy mówić tak samo. Siedem książek dla Siedmiu Królestw. Tylko, jak niedawno dowiedziałam się podczas redagowania ‘Świata Lodu i Ognia’, formalnie jest osiem królestw, które zostały połączone, gdy Aegon Zdobywca wylądował w Westeros. Tak więc może osiem książek dla Siedmiu Królestw byłoby w porządku" - wyznała redaktorka jednemu z fanów podczas sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej na stronie Suvudu, informował portal Booklips.pl.

George R.R. Martin, który w tej chwili jest w trakcie tworzenia szóstego tomu sagi, odniósł się do słów swojej współpracowniczki i przyjaciółki.

"Mój plan, to zakończyć opowieść na siedmiu tomach. Ale przed laty zakładałem, że zakończę na trzech tomach. Ta historia rozrasta się w trakcie pisania. Pracuję nad różnymi wątkami i czasami okazuje się, że znajduję się nadal w trakcie swojej opowieści, a nie na jej końcu. Ale, póki co, mój plan to nadal siedem tomów. Na razie muszę zakończyć pisanie tomu szóstego. Wróćcie, gdy będę w połowie siódmego, to wtedy będę mógł powiedzieć coś konkretniej" - zadeklarował pisarz.

Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron | George R.R. Martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje