Gra o tron Game of Thrones

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1558
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron": Ile tomów będzie liczyć saga "Pieśń Lodu i Ognia"? George R.R. Martin odpowiada

Ostatnio pojawiła się informacja, jakoby zaplanowana na siedem tomów "Pieśń Lodu i Ognia", na podstawie której powstaje serial "Gra o tron", miała rozrosnąć się o jeszcze jedną pozycję.


Źródłem tej informacji była wieloletnia redaktorka George’a R.R. Martina, Anne Groell, która zasugerowała, że być może autor powinien dopisać tom ósmy.

"Zaczynam się nad tym zastanawiać, choć 7 to liczba, jaką mamy aktualnie zakontraktowaną w ramach umowy. Pamiętam, kiedy zadzwonił do mnie, lata, lata temu, by wyznać, że jego mała trylogia... no cóż... nie jest już trylogią. Przewidział cztery książki. Powiedziałam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Potem on powiedział: pięć książek. A ja mówiłam: Siedem Książek dla Siedmiu Królestw. Wtedy on doszedł do sześciu, a ja... No cóż, wiecie o co chodzi. Wreszcie zaczęliśmy mówić tak samo. Siedem książek dla Siedmiu Królestw. Tylko, jak niedawno dowiedziałam się podczas redagowania ‘Świata Lodu i Ognia’, formalnie jest osiem królestw, które zostały połączone, gdy Aegon Zdobywca wylądował w Westeros. Tak więc może osiem książek dla Siedmiu Królestw byłoby w porządku" - wyznała redaktorka jednemu z fanów podczas sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej na stronie Suvudu, informował portal Booklips.pl.

Reklama

George R.R. Martin, który w tej chwili jest w trakcie tworzenia szóstego tomu sagi, odniósł się do słów swojej współpracowniczki i przyjaciółki.

"Mój plan, to zakończyć opowieść na siedmiu tomach. Ale przed laty zakładałem, że zakończę na trzech tomach. Ta historia rozrasta się w trakcie pisania. Pracuję nad różnymi wątkami i czasami okazuje się, że znajduję się nadal w trakcie swojej opowieści, a nie na jej końcu. Ale, póki co, mój plan to nadal siedem tomów. Na razie muszę zakończyć pisanie tomu szóstego. Wróćcie, gdy będę w połowie siódmego, to wtedy będę mógł powiedzieć coś konkretniej" - zadeklarował pisarz.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron | George R.R. Martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy