Reklama

Desperate Housewives

Gotowe na wszystko

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 486
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Sąsiadki z piekła rodem

Sąsiadki z piekła rodem powracają. Czy seryjna uwodzicielka, Edie (Nicollette Sheridan) nie żyje? A Lynette, czy nadal walczy z nowotworem? Czy Susan Mayer (Teri Hatcher) już zmieniła nazwisko na Delfino i nareszcie jest szczęśliwa?

Czym tym razem zaskoczy nas perfekcyjna do bólu Bree (Marcia Cross)? I jakie koszmarne wydarzenie z przeszłości pragnie ukryć nowa pani domu na Wisteria Lane - Katherine (Dana Delany)? Odpowiedzi na te palące kwestie i jeszcze więcej piekielnie intrygujących pytań poznamy już dziś o 22.30 na antenie Polsatu w premierowym, 4. sezonie serialu.

Reklama

Gdy rozstawaliśmy się z nimi w finale 3. sezonu, Susan i Mike (James Denton) nareszcie zostali małżeństwem, chociaż to był najmniej planowany ślub w tym serialu. Jeszcze mniej spodziewają się tej cudownej nowiny... Lynette przeżyła szok, gdy zdiagnozowano u niej raka, ale nie zamierza poddawać się śmiertelnej chorobie i pragnie żyć równie intensywnie, jak dawniej i zawsze może liczyć na Toma (Doug Savant) oraz dzieci. Pogodziła się z koniecznością chemioterapii, ale nie życzy sobie współczucia, więc nie ujawnia stanu swojego zdrowia...

Bree wróciła z zagranicznej podróży z dużą niespodzianką, za którą jej mąż, Orson (Kyle MacLachlan) tym razem nie ponosi odpowiedzialności, ale dzielnie ją wspiera. Ale jak na kobietę w zaawansowanej ciąży, zachowuje się co najmniej dziwnie. Cóż, ją stać na wszystko, gdy zagrożona jest reputacja rodziny... Gabrielle (Eva Longoria Parker) wyszła za mąż za Victora (John Slattery), by w najbliższych wyborach na gubernatora przysporzyć mu głosów latynoskiej społeczności i odkryć, że... wciąż kocha Carlosa (Ricardo Antonio Chavira) i spiskuje z nim w swoją noc poślubną... Natomiast Edie (Nicollette Sheridan) uznała, że dalsze poszukiwania prawdziwej miłości nie mają sensu i postanowiła się powiesić.

To był najbardziej spektakularny akt kobiecej desperacji. Edie Britt nigdy nie zamierzała popełniać samobójstwa, ale ktoś, kogo po raz pierwszy w życiu szczerze pokochała, chciał ją opuścić, a na to nie mogła pozwolić, zaplanowała więc drobiazgowo plan zatrzymania tego mężczyzny - od jedwabnego sznura po list pożegnalny, opisujący jej rozpacz. Edie musiała tylko wybrać odpowiedni moment, ale wtedy pojawiły się dodatkowe okoliczności, które mogą pokrzyżować jej genialny plan i nieszczęście gotowe... Gdyby Carlos wiedział, co go czeka u jej boku, wróciłby jeszcze później... On nigdy nie przestał kochać Gabi, ale jego szalony pomysł, by razem uciec, będzie musiał trochę poczekać na dogodniejszą porę do realizacji.

Ale najbardziej wszyscy powinni mieć się na baczności przed Katherine Mayfair, która wprowadza się ze swoją rodziną do domu w sąsiedztwie i tym samym do gwiazdorskiej obsady "Gotowych na wszystko" dołącza Dana Delany. Ta popularna amerykańska aktorka ma już na swoim koncie wiele interesujących dokonać. Widzom Polsatu jest znana m.in. z mini-serialu pt. "Prawdziwe kobiety". Dana Delany za rolę w "China Beach" dwukrotnie otrzymała Emmy (1989, 1992), była też dwukrotnie nominowana do tej nagrody i Złotych Globów za udział w serialu "Sprawy rodzinne". Czy kreacją w "Gotowych na wszystko" także zasłuży na laury?

Susan rozpoznaje w Katherine swoją byłą przyjaciółkę, ale radość z tego spotkania mąci pewne pytanie. Czemu Katherine wyjechała przed laty tak nagle, bez pożegnania i dlaczego teraz wróciła? Kobiety rozmyślają przede wszystkim o tajemnicach, które skrywają przed przyjaciółkami i o szoku, który spowodowałoby ich ujawnienie, i bardzo starają się, by temu zapobiec. A co z tymi szczęściarami, które nie mają już, czego ukrywać? One podglądają swoje sąsiadki lub... sąsiadów.

Na Wisteria Lane, najsłynniejsze serialowe przedmieście, wprowadzi się też niedługo potem dwóch mężczyzn... gotowych na wszystko. Para gejów: Bob Hunter (Tuc Watkins) i jego lepsza połowa, Lee McDermett (Kevin Rahm) zamieszkają pod jednym dachem w dawnym domu Applewhite'ów i szczególnie jeden z nich da się poważnie we znaki... Susan, która tak bardzo będzie chciała udowodnić, że jest osobą otwartą i politycznie poprawną, że aż jej wysiłki dadzą efekt całkowicie odmienny od zamierzonego. W jednym poprzednich sezonów tego serialu jego bohaterki zmierzyły się z problemem rasowym, teraz przyjdzie im stawić czoła homofobii. O tym, że są waleczne, dowiodą najlepiej, gdy żywioł natury dosłownie zmiecie ich osiedle z powierzchni ziemi. Ale dopóki żyjemy, wszystko jeszcze można naprawić i wszystko może się zdarzyć.

Niezmiennie narratorką tej opowieści jest Mary Alice (Brenda Strong), która jako trup ma unikalny, najdogodniejszy punkt do obserwacji najnowszych przygód erotycznych i nie tylko, bohaterów tego serialu. Widzi więcej, niż za życia i potrafi przewidzieć przewrotny finał każdej, najbardziej nawet szlachetnej intencji. Komentuje wszystko z właściwym sobie, czarnym poczuciem humoru i chętnie dzieli się z widzami swoimi przemyśleniami, które są zawsze diabelnie dowcipne, ale też nacechowane sporą dozą zdrowego rozsądku. Dzięki jej obecnej naturze nie umknie jej żaden z rozkosznych sekretów, które kryją się za zamkniętymi drzwiami tego na pozór idyllicznego amerykańskiego osiedla.

"Gotowe na wszystko" swój sukces zawdzięczają po części gwiazdorskiej obsadzie, ale także nowatorskiej formule, która tak doskonale łączy w sobie komedię, sensację i dramat obyczajowy. Pomysłodawcą i producentem "Desperate Housewives" jest Marc Cherry. Serial jest realizowany w Touchstone Television i wkrótce widzowie w Ameryce będą mieli okazję delektować się już 5. sezonem tej przebojowej opowieści!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje