Desperate Housewives

Gotowe na wszystko

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 511
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podwójne urodziny 'desperatek'

Obie są utalentowanymi aktorkami, obie znamy z serialu "Gotowe na wszystko", ale ich drogi na szczyt przebiegały bardzo odmiennie. Obie zaś w tym tygodniu są jubilatkami: Felicity Huffman 9 grudnia kończy 49 lat, natomiast koleżanka z planu, Teri Hatcher wczoraj obchodziła 47. urodziny.

"Gotowe na wszystko" posiadają oryginalny tytuł "Desperate Housewives", który dosłownie można tłumaczyć "zdesperowane gospodynie domowe". Akcja amerykańskiego serialu toczy się w fikcyjnym mieście Fairview na typowym amerykańskim przedmieściu, przy ulicy Wisteria Lane. Sąsiadki, pozornie idealne amerykańskie "panie domu", nie tylko zmagają się z szarą rzeczywistością, ale próbują też odkryć mroczną tajemnicę ich zmarłej przyjaciółki.

Felicity Huffman

Aktorka na koncie ma dziesiątki ról u największych reżyserów oraz wiele nagród, w tym nominację do Oscara i Złoty Glob za poruszającą rolę transseksualisty w niezależnym filmie "Transamerica". Jednak większości Felicity Huffman kojarzy się z zahartowaną życiem Lynette Scavo, najtwardszą bohaterką kultowego serialu "Gotowe za wszystko", za którą otrzymała prestiżową nagrodę Emmy.

Do 7. sezonu grana przez nią Lynette jako jedyna była żoną tego samego mężczyzny - Toma Scavo (Doug Savant). W najnowszej, 8. serii Lynette i Tom zdecydowali się na separację i często ze sobą walczą. To samo dotyczy obojga aktorów poza planem. - Od kiedy ćwiczymy nasze kłótnie przez kilka godzin dziennie, nie możemy się pozbyć tej agresji i reagujemy na siebie nerwowo. Dochodzi nawet do rękoczynów - zażartowała w jednym z wywiadów Felicity. Warto zauważyć, że w rzeczywistości serialowej imiona wszystkich dzieci państwa Scavo zaczynają się na literę "P" (Porter, Preston, Parker, Penny, Patrick, Paige)., a imiona sióstr Lynette na literę "L" (Lydia i Lucy).

Od 1997 roku jest szczęśliwą żoną aktora, również odnoszącego sukcesy (obecnie Williama H. Macy'ego możemy oglądać w "Shameless"). Wraz z Macy'm angażują się w wiele wspólnych projektów, ostatnio była to reklama... mleka.

W jednym z wywiadów (przeczytaj całość) opowiadała o początkach swej kariery:

Czy pamiętasz, kiedy postanowiłaś zostać aktorką? Wyobrażałaś sobie, że zajdziesz tak daleko?

- Nigdy. Nie myślałam, że będę pracować w telewizji. Po prostu nie oglądałam telewizji, gdy dorastałam. To nie było to. Myślałam, że będę grała w sztukach i jeżeli Bóg pozwoli, w filmach. Więc było to zupełnie nieoczekiwane i niezaplanowane. A jednak, jestem bardzo szczęśliwa.

Czy obecnie oglądasz telewizję? Mam na myśli, czy zmieniło się twoje zdanie o telewizji? Co oglądasz?

- Tak, oglądam telewizję. O ile nie idę spać o 20:30, jeśli to możliwe. Tak, myślę, że obecnie w telewizji emitowane są świetne seriale. Beznadziejne też są. Wspaniałe również.

Czy wciąż sprawia ci przyjemność udział w tym serialu?

- Ja to po prostu uwielbiam. Co tydzień czekają na mnie nowe wyzwania. Co tydzień robię coś, co mi wychodzi. Co tydzień robię coś, co mi nie wychodzi. Wciąż uważam, że pracuję nad swoim warsztatem. Każdy ma dość siebie samego po sześciu latach. (Śmiech)

- Podobnie jak teraz, wciąż jestem Lynette. Jestem pewna, że ludzie mają dość -- wiesz, moją ekspresją można umieścić na skali od 1 do 10, a w tym roku. W tym roku oceniam się na 3,6 i 4.

Ale poza tym, że jestem sama sobą potwornie zmęczona, to naprawdę to uwielbiam.

Ciekawostki;

Felicity Huffman i Teri Hatcher według magazynu "Forbers" zarabiają 9 mln dolarów rocznie.

Huffman jest również współautorką poradnika "A Practical Handbook for the Boyfriend"

W 2005 roku Huffman ujawniła, że cierpiała na anoreksję i bulimię we wczesnej młodości.

Huffman jest wielką fanką Tiny Turner.

Teri Hatcher

Była dziewczyną Bonda ("Jutro nie umiera nigdy") i wyszła z tego cało. Grając "kurę domową", czyli Susan Mayer/Delfino w serialu "Gotowe na wszystko" miała szkło w oku i złamane dwa żebra. Bo dla tej roli aktorka była gotowa na wszystko! Aktorka 7 grudnia skończyła 47 lat.

W przeciwieństwie do Huffman, Teri Hatcher życie bardzo dotknęło. W książce, którą napisała kilka lat temu, rozlicza się z przeszłością. I stara się przekonać kobiety, że nie można się załamywać. Można wierzyć Teri, bo nie miała łatwego dzieciństwa: jej rodzice wiecznie się ze sobą kłócili, a ona marzyła, żeby się rozstali. Jednak największą traumą słynnej aktorki było molestowanie seksualne, jakiego dopuścił się jej wujek Richard Stone, gdy Hatcher miała zaledwie pięć lat! Ten dramat trwał cztery długie lata. Dzięki jej zeznaniom Stone, który molestował również inne dziewczynki, został skazany na 14 lat więzienia.

Hatcher także zawodowo miała pod górkę - kiedy przyszły chude lata aktorka pokazała, że żadnej pracy się nie boi, aby się utrzymać reklamowała dosłownie wszystko - od okularów po farby do włosów. Teraz zarabia krocie, ale nie jest rozrzutna. NIe wydaje pieniędzy, jak inne gwiazdy, na botoks. Aby to udowodnić na facebook'owym profilu zamieściła zdjęcia o tym świadczące - prosto z własnej łazienki!

Hatcher była zamężna dwukrotnie - z trenerem fitness Marcusem Leithold (04.06.1988 - 1989, rozwód), następnie aktorem Jonem Tenney (27.05.1994 - 2003, rozwód), z którym ma córkę Emerson Rose (ur. 10.11.1997). Hatcher wyznaje, że dobrze się czuje jako singielka. Po dwóch rozwodach nie szuka kolejnego partnera. W przeciwieństwie do mamy, która wciąż podsuwa sławnej córce kandydatury odpowiednich, jej zdaniem, mężczyzn. Może teraz, gdy skończy się serial "Gotowe na wszystko", Teri będzie miała więcej czasu na znalezienie tego jedynego?

Ciekawostki:

Chociaż w serialu Eddie i Susan serdecznie się nienawidziły, w życiu prywatnym Nicollette Sheridan i Teri są bardzo dobrymi przyjaciółkami. Kojarzona ze skandalicznym odejściem z "Gotowych" Sheridan zabiera córkę Hatcher na przejażdżki konne.

Dowiedz się więcej na temat: Felicity Huffman | Teri Hatcher | Gotowe na wszystko | seriale

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje