Gliniarze
Ocena
serialu
6,4
Niezły
Ocen: 2783
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gliniarze": Nowy sezon, nowe twarze w obsadzie. Co się wydarzy?

Serial "Gliniarze" powraca na antenę Polsatu z 14. sezonem. Co wydarzy się w nowych odcinkach? Nie zabraknie wielkich emocji, nagłych zwrotów akcji i widowiskowych pościgów!

"Gliniarze": Premiera 14. sezonu. Co się wydarzy?

Jak zawsze widzowie serialu "Gliniarze" mogą oczekiwać w czternastym sezonie nagłych zwrotów akcji, silnych emocji, głębokich wzruszeń oraz widowiskowych strzelanin, bójek i spektakularnych pościgów. 

Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z bezwzględnymi handlarzami bronią, których pod przykrywką rozpracowywał detektyw Krzysiek Chrobociński. Nie zabraknie porachunków gangowych, napadów na bank, zemsty, ucieczki z konwoju i wiele innych.

"Gliniarze": Obsada. Oliwia Bieniuk w roli Julii Szwarc

Nowy sezon to jednak przede wszystkim powrót dobrze znanych i lubianych bohaterów. Widzowie niezmiennie będą mogli śledzić losy postaci odgrywanych przez znanych i lubianych aktorów. Powrócą Ewelina Ruckgaber, Piotr Mróz, Arkadiusz Krygier, Tomasz Skrzypniak, Aleksander Mackiewicz, Monika Miller, Helena Chorzelska, Dariusz Dłużewski, Zbigniew Kozłowski i Przemysław Saleta.

Reklama

Jedną z nowych twarzy w "Gliniarzach" jest Oliwia Bieniuk, która wcieli się w postać Julii Szwarc. Po latach mieszkania z matką za granicą, przyjeżdża do Warszawy i zaczyna studia na Wydziale Psychologii. Trafia pod opiekę wuja. Pewna siebie, bogata, bardzo inteligentna dziewczyna jest dużym wyzwaniem dla Szwarca, który nie ma żadnego doświadczenia z młodzieżą. 

Plany rodziny związane z przyszłością Julii są skrajnie różne - jej matka i Szwarc chcieliby, żeby skupiła się na studiach, ale dziewczyna chce zostać influencerką i w ten sposób zarabiać łatwo duże pieniądze. Julia mieszka na stancji z koleżanką, co sprawia że Szwarc nie ma nad nią pełnej kontroli. Za to jego siostrzenica wynajduje coraz to nowe preteksty, żeby niespodziewanie wpaść na komendę, gdzie bawi ją stawianie wuja w kłopotliwych sytuacjach. Szybko łapie kontakt z Żanetą (Monika Miller), która pomoże jej, kiedy Julia wpadnie w kłopoty.

"Gliniarze": Natalia Brudniak. Kim jest nowa bohaterka?

Aspirant sztabowy Olga Lipska (Natalia Brudniak) pochodzi z warszawskiej Pragi Północ. Funkcjonariuszka miała ciężkie dzieciństwo. Jej ojciec pił i znęcał się nad rodziną, a jej "znajomymi z podwórka" byli w większości dilerzy i złodzieje. Obracając się w takim towarzystwie, Olga odebrała twardą szkołę życia. Nauczyła się samodzielności, stała się sprytna i obrotna. Widząc upadek wielu swoich znajomych, którzy kończyli w więzieniach lub na cmentarzach, zdecydowała się zmienić swoje życie. 

Do policji wstąpiła, aby ratować dzieci z takich rodzin jak jej własna. Początkowo pracowała w Wydziale ds. Nieletnich, jednak przeniosła się do sekcji patrolowo-interwencyjnej. Jej szybki awans do CBP wzbudza podejrzenia u innych detektywów. Szczególną nieufnością darzy ją Rafalski (Łukasz Strzałka), który podejrzewa Olgę o "mocne plecy" i protekcję.

"Gliniarze": Gdzie i kiedy oglądać?

Nowe odcinki 14. sezonu serialu "Gliniarze" od 27 lutego 2023 roku w Telewizji POLSAT.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Gliniarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy