Reklama

Glee

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 248
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Top Ten vol. 2

Oto kolejny ranking najlepszych utworów z serialu "Glee" według naszego użytkownika CamilloIpla.

Na stronie ŚwiatSeriali umieściłem już pierwszą część listy najlepszych utworów wykonanych przez bohaterów. Dziś przedstawiam Wam pierwszą piątkę, która zasłużyła na wielkie brawa. Zatem przejdźmy od razu do miejsca piątego:

Reklama


Miejsce 5: Single Ladies (Wykonanie: Kurt z drużyną sportową)

Utwór "Single Ladies" mogliśmy usłyszeć dwukrotnie. Po raz pierwszy w pokoju nagrań Kurta, gdzie ubrany w bardzo obcisły strój wykonywał tą piosenkę wraz z tancerkami. Do pomieszczenia wszedł nagle ojciec, który nie był zadowolony z image swojego syna. Sytuacja zmieniła się, kiedy Kurt dołączył do drużyny sportowej. Aby pokonać przeciwników musiał stać się cud. Nagle jedna z drużyn zaczęła tańczyć. Przeciwnicy byli zdezorientowani. Dzięki temu, Kurt wykopał piłkę wygrywając mecz! Nowoczesne rozegranie meczu pozwoliło zdobyć pozycję piątą.


Miejsce 4: Don't Rain On My Parade (Wykonanie: Rachel)

Wreszcie najlepsze solowe wystąpienie Rachel. W konkursie to Mercedes miała być główną atrakcją. Plany się zmieniły, kiedy okazało się, że przeciwnicy ukradli ich wspaniałe wykonania. Jedynym ratunkiem była… Rachel! To właśnie ona zapoczątkowała konkursowy występ. Słynne słowa wypowiedziane przez solistkę: "I'll march my band out" spowodowało zwycięskie wyjście pozostałych członków szkolnego chóru. Jej talent wokalny zafundował sobie miejsce czwarte na mojej top liście.


Miejsce 3: My Life Would Suck Without You (Wykonanie: Chór)

Szczęśliwi uczniowie wrócili do swojej szkoły wraz z nagrodą. Nie omieszkali pochwalić się swojemu nauczycielowi, któremu tak dużo zawdzięczają. Po przedstawieniu nagrody postanowili zaśpiewać jeszcze jedną piosenkę dla swojego trenera. Utwór był dopasowany idealnie do relacji między Shue a Emma. Widzimy scenę, gdzie pan Shue szuka po całej uczelni swojej nowej wybranki. W końcu ją odnajduje. Ostatnie słowa piosenki kończą się wzruszającym pocałunkiem. Na ten moment fani czekali z niecierpliwością, dlatego też zajmuje ostatnie miejsce na podium.


Miejsce 2: Defying Gravity (Wykonanie: Kurt & Rachel)

Rywalizacja pomiędzy Rachel a Kurtem. Oboje mają świetne predyspozycje do osiągnięcia najwyższego poziomu wokalnego, zwanego literką E. Opinie w chórze były podzielone. Większość osób było za uczennicą, gdyż balladę najlepiej wykonuje dziewczyna. Kurt chciał udowodnić, że też potrafi! Przed rywalizacją, ojciec Kurta był wytykany, iż jego syn jest homoseksualistą. Chłopiec dowiedziawszy się o tym nie chciał zepsuć życia swojemu tacie. Podczas rywalizacji specjalnie zafałszował przy osiągnięciu wysokiej literki E. Ostatecznie to Rachel wykonała najlepiej balladę "Defying Gravity". Oboje jednak byli świetni. Piękna i zdrowa rywalizacja zdobyła, aż drugie miejsce.


Miejsce 1: And I Am Telling You I'm Not Going (Wykonanie: Mercedes)

Jest to niewątpliwie najlepsze wykonanie, które mogliśmy zobaczyć w serialu "Glee". Mercedes podczas śpiewania ballady przeszła samą siebie. Zaśpiewała całym swym ciałem. Swoje struny poddała próbie osiągnięcia najlepszego wykonania. To właśnie ta piosenka miała być główną atrakcją podczas konkursu. Kiedy afroamerykanka skończyła śpiewać, Rachel podeszła do niej i powiedziała: "Nie mogę się doczekać, kiedy zaśpiewasz tą piosenkę na zawodach. Jesteś niesamowita". Zgadzam się z tym co powiedziała Rachel. To wykonanie zasługuje na pierwsze miejsce! Wykonanie Mercedes kończy listę. Przypominam, że to była moja subiektywna opinia na podstawie opinii widzów, mojego gustu oraz sytuacji, która znajdowała się w scenariuszu. Nie byłbym ludzki, gdybym nie wspomniał jeszcze o jednym wykonaniu…. niesłyszących uczniów. Chór ten odwiedził szkołę znanych nam przyjaciół. Mercedes przypominając sobie tekst piosenki dołączyła do nich. Wówczas pozostali również zaczęli śpiewać. Wzruszające…


Zresztą, zobaczcie sami:


ŚwiatSeriali.pl on Facebook

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje