Reklama

Nie żyje Naya Rivera

Aktorka Naya Rivera zaginęła kilka dni temu. Jej ciało odnaleziono rano, 13 lipca, w jeziorze Piru, w hrabstwie Ventura w Kalifornii. Informację o identyfikacji zwłok podano na konferencji prasowej tego samego dnia.

Przyczyną śmierci 33-letniej Nayi Rivery było utonięcie. "Jesteśmy przekonani, że ciało, które znaleźliśmy, to ciało Nayi Rivery"- powiedział szeryf hrabstwa Ventura, Bill Ayub. "Nic nie wskazuje na celowe działanie osób trzecich ani samobójstwo" - dodał.

Poszukiwania trwały od środy, 8 lipca. Przypomnijmy, że w właśnie wtedy, na jeziorze Piru żeglarze zauważyli dryfującą motorówkę.

Na jej pokładzie znaleziono śpiącego czterolatka, który powiedział, że udał się na wycieczkę ze swoją mamą. Dziecko miało na sobie kamizelkę ratunkową. Obok niego na pokładzie leżała druga kamizelka przeznaczona dla osoby dorosłej.

Reklama

Żeglarze skontaktowali się ze strażą przybrzeżną, która rozpoczęła poszukiwania Rivery, korzystając z pomocy śmigłowców oraz zespołu nurków, jednak wraz z nastaniem wieczoru akcję przerwano.

O postępach w akcji na bieżąco informowały lokalne władze za pomocą mediów społecznościowych.

Warunki na jeziorze Piru były bardzo trudne - jezioro jest pełne gruzu i korzeni, a władze przypuszczały, że ciało (jeżeli doszło do utonięcia) może wypłynąć na powierzchnię w okresie siedmiu do dziesięciu dni.

W poszukiwaniu aktorki brali udział wyspecjalizowani płetwonurkowie. Wykorzystano helikopter z dronem, psy, sonar podwodny. W akcji wzięli udział ratownicy z innych hrabstw.

W akcję poszukiwania aktorki włączyła się jej najbliższa przyjaciółka z planu "Glee" Heather Morris (serialowa Brittany).

Odpowiadając na tweet o zakończeniu akcji przez lokalne władze w sobotni wieczór (które były wznowione w niedzielę rano) napisała, że wraz z grupą znajomych chciałaby rozpocząć poszukiwanie Rivery na lądzie.

33-letna Naya Rivera była gwiazdą młodzieżowego serialu "Glee", w którym przez sześć sezonów wcielała się w cheerleaderkę Santanę Lopez. Dzięki udziałowi w serialu zyskała liczne grono fanów, którzy do końca wierzyli, że aktorka odnajdzie się cała i zdrowa.

Po zakończeniu zdjęć do "Glee" aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak "Pokojówki z Bevelry Hills" oraz "Step Up: High Water".

Rivera była również wokalistką - w 2013 roku wydała swój pierwszy singiel zatytułowany "Sorry".

W 2014 r. wyszła za mąż za aktora Ryana Dorseya, ojca jej dziecka. Ich małżeństwo zakończyło się w 2018 roku.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje