Reklama

Głęboka woda

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 216
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Szczęśliwa trzynastka

Rok 2013 jest dla Katarzyny Maciąg bardzo pracowity. - Oglądamy ją w roli Miki w serialu "Głęboka woda", a już niebawem zobaczymy także w filmach "Heavy mental" i "Płynące wieżowce".

  

Reklama

Był moment, kiedy Mika miała wątpliwości, czy praca, jaką wykonuje, jest tym, czego szuka. Zmieniło się coś w tym zakresie?

- W dużym stopniu. Jest silniejsza, bardziej odporna na rzeczywistość, mniej neurotyczna. To ważne z uwagi na to, że praca w Ośrodku Pomocy Społecznej nie należy do łatwych. Wątpliwości mojej bohaterki zaczęły się, gdy została pobita przez męża swojej podopiecznej, Edyty. Po tym incydencie chciała się zwolnić. Bała się o własne życie.

Może się już czuć bezpiecznie? Obraca się w kręgu osób, które mogą stanowić zagrożenie.

- Na pewno jest bardziej uważna. Jednak spotykając się po raz pierwszy z realnym zagrożeniem, zdała sobie sprawę, jakie ryzyko podejmuje, wykonując taką, a nie inną pracę.

Jakie to uczucie, kiedy udaje się komuś pomóc wyjść na prostą?

- Myślę, że dla Miki momenty, w których udaje się komuś pomóc, są tymi, w których czuje, że jej praca ma sens.

Na pewno dużym wsparciem jest Maks. Co skłoniło pani bohaterkę do odnowienia kontaktów z byłym chłopakiem?

- To pytanie do scenarzystów, którzy decydują o życiu uczuciowym mojej bohaterki. Mika i Maks postanowili spróbować jeszcze raz, jednak Mika nie jest do końca pewna, czy to dobry pomysł i dalej będzie się wahać.

Jest wrażliwą i empatyczną osobą. Jak się pani gra tę postać?

- To ważna dla mnie rola i zarazem nowe doświadczenie aktorskie. Podoba mi się sposób, w jaki opowiadane są historie w serialu, skupiona praca z reżyserkami, Magdaleną Łazarkiewicz, Kasią Adamik i Olgą Chajdas. Efekty widać. Serial został doceniony i uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami. To dla nas ogromna satysfakcja.

Wkrótce wejdą na ekrany dwa filmy z pani udziałem...

- W pierwszym - 'Heavy mental' - gram wróżkę, która objawia się głównemu bohaterowi i mówi mu rzeczy, do których sam przed sobą nie chce się przyznać. To trochę taka jego narkotyczna wizja. Nie wiemy, czy ona w ogóle istnieje.

- W filmie 'Płynące wieżowce' gram epizodyczną rolę, za to w bardzo znaczącej scenie (śmiech). Jestem siostrą jednego z głównych bohaterów. Co do innych projektów, trwają przygotowania do filmu Weroniki Migoń, o tajemniczo brzmiącym tytule 'Zosia szuka siódemki'. Zdjęcia najprawdopodobniej zaczną się w wakacje. To historia o feministycznym i humorystycznym zacięciu, a mnie przypadła w udziale rola tytułowej Zosi.

Co wypełnia pani czas po pracy?

- Zwykle szukam czegoś, co pozwoliłoby mi się oderwać od codziennych spraw.

Wakacje tuż, tuż. Jak je pani spędzi?

- Na planie (śmiech).

 

Rozmawiała Maria Ostrowska

 

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Głęboka woda | seriale | Katarzyna Maciąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje