Reklama

Galeria

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 557
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Galeria": Groźny wypadek Tomasza Dedka

Bohater Tomasza Dedka w serialu "Galeria" ma niesamowitego pecha w tym sezonie. Sparaliżowany i poruszający się na wózku inwalidzkim Tadeusz Woydatt, będzie tonął w basenie!

Właściciel tytułowej galerii handlowej porusza się na wózku od nieszczęsnego wybuchu na lotnisku, który zapoczątkował drugi sezon "Galerii".  W efekcie jest sparaliżowany od pasa w dół. Próbuje wrócić do zdrowia, poddając się rehabilitacji pod okiem fachowca. Jednak pewnego wieczoru postanowi poćwiczyć w swoim basenie bez pomocy rehabilitanta.

Reklama

Nieoczekiwanie wraz z wózkiem wpadnie do basenu i zacznie tonąć. Wszystko trwa ułamek sekundy. Do końca nie wiadomo czy Woydatt poślizgnął się i zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, czy może celowo pchnął wózek.

W tej samej chwili do domu wróci jego córka Anita (Julia Pietrucha). Natychmiast skoczy do basenu na ratunek ojcu. Czy dziewczynie uda się wyciągnąć z wody o wiele od niej cięższego Woydatta?

Zakulisową ciekawostką tych pełnych napięcia scen jest to, że Tomasz Dedek i Julia Pietrucha zagrali je bez pomocy kaskaderów. Jedynie dwoje członków ekipy wykonało wcześniej próbę. Reżyserowi Jakubowi Miszczakowi zależało na spektakularnych efektach i dramatyzmie akcji.

Tonący, sparaliżowany Woydatt miał wyglądać wiarygodnie - jego ciało musiało bezwładnie tonąć, tak jak to się dzieje w przypadku kogoś, kto nie może się poruszać. O ile Tomasz Dedek poradził sobie z opanowaniem ruchów w wodzie, sporym wyzwaniem było  utrzymanie się na dnie basenu, tak by nie być wypartym przez wodę do góry.

W ustawianiu wózka i innych operacjach w wodzie pomagał Dedkowi Maciej Gorczyński, dyżurny planu. Woda była dość ciepła i przyjemna, dzięki czemu 4 godziny kręcenia tych scen to była czysta przyjemność dla aktora. Julia Pietrucha bez problemu wykonała sztuczne oddychanie, podobnie jak sceny pocałunku, potraktowała to jako zadanie aktorskie. Wszystko udało się po kilu próbach. Nakręcono także sugestywne ujęcia podwodne.

Wszystkie te efekty i umiejętności aktorów będzie można podziwiać w odcinkach "Galerii"  (TVP 1, godz. 18.45), które będą emitowane od połowy listopada.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Galeria | seriale | Tomasz Dedek | Julia Pietrucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje