Reklama

Fringe: Na granicy światów

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 109
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Fringe. Na granicy światów" i "The Following”: Seriale już na DVD

Kevin Williamson, twórca przebojowej serii horrorów „Krzyk” oraz bijącego rekordy popularności serialu „Pamiętniki wampirów”, przedstawia „The Following”. „Fringe. Na granicy światów” to wyjątkowe połączenie kryminału, horroru i fantastyki stworzone przez w J.J. Abramsa, Roberto Orci i Alexa Kurtzmana. Pierwszy sezon serialu „The Following” oraz czwarty sezon serialu „Fringe” są już dostępne na DVD.


"The Following", sezon 1.

Reklama

Brutalny seryjny morderca Joe Carroll (James Purefoy) za swoje zbrodnie otrzymuje wyrok kary śmierci. Niestety, wyrok nie zostaje wykonany, a skazanemu udaje się uciec. Jego tropem podąża były agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon). Przed laty to właśnie on schwytał Carrolla, po tym jak ten zamordował 14 swoich studentek w kampusie uniwersytetu, gdzie pracował jako wykładowca literatury. Hardy wie o Carrollu wszystko i jest jedyną osobą mogącą go ponownie złapać. Nie będzie to jednak łatwe.

Ostatnie spotkanie Hardy’ego i Carrolla zakończyło się tragicznie dla agenta FBI. Zraniony fizycznie i psychicznie stróż prawa dziś jest cieniem dawnego siebie, a od czasu kiedy ostatni raz pracował w terenie minęło wiele lat. Jednak na wieść o ucieczce swojego dawnego wroga postanawia wrócić do gry. Wierzy, że postawienie Carrolla przed sądem jest dla niego okazją odkupienia dawnych win.

Tym razem jednak to nie Hardy staje na czele oddziału zajmującego się sprawą seryjnego mordercy. To zadanie powierzono doświadczonej agentce Debrze Parker (Annie Parisse), której Hardy i młody agent FBI Mike Weston (Shawn Ashmore) jedynie pomagają. Ten ostatni szczerze podziwia Hardy’ego, ale pozostali pracownicy Federalnego Biura Śledczego traktują go bardziej jako ciężar niż atut.

W miarę jak śledztwo posuwa się do przodu, a liczba ofiar, rośnie agenci odkrywają, że Carroll - wzorując się na twórczości Edgara Allana Poego - stworzył sektę złożoną wyłącznie z morderców. Wyznawcy Carrolla są dla swojego mistrza gotowi na wszystko, a ten planuje ich wykorzystać do zemsty na człowieku, który przed laty pokrzyżował mu plany. Czy Hardy i jego towarzysze będą w stanie stawić czoła tak potężnym przeciwnikom?

Dodatki: 

Pierwszy sezon serialu "The Following" jest już dostępny na DVD. W wydaniu nie zabraknie także ekskluzywnych dodatków specjalnych:

 • Mroczne sekrety: Komentarz producenta wykonawczego do odcinka pilotowego z kluczowymi uwagami
 • Baza naśladowców
 • Obsada i twórcy rozmawiają na temat bazy zwolenników Carrolla.
 • Maska Poe
 • Obsada i twórcy omawiają pochodzenie i znaczenie Maski Poe
 • Sedno horroru: kulisy powstawania The Following
 • Twórca serialu Kevin Williamson opowiada o kulisach powstawania serialu The Following
 • The Following: Uwolnienie Megan
 • Aktorka Li Jun Li opowiada historię Megan i jej ucieczki
 • Kult Joe Carrolla: Kulisy życia Naśladowców
 • Obsada i producenci omawiają profile psychologiczne Naśladowców
 • The Following na osi czasu
 • Zajrzyj za kulisy, w których obsada i twórcy zdradzą kolejność powstawania scen w poszczególnych odcinkach.
 • Komentarz podsumowujący sezon pierwszy


"Fringe", sezon 4.

Bohaterami serialu są agenci FBI, członkowie specjalnej sekcji specjalizującej się w rozwiązywaniu spraw paranormalnych i z pogranicza nauki alternatywnej. Zespołowi Fringe przewodzi agentka specjalna Olivia Dunham (Anna Torv) - doskonale wyszkolona, ale skrywająca niejedną tajemnicę. Drugim członkiem grupy jest doktor Walter Bishop (John Noble) - genialny naukowiec (acz szalony) o IQ 196. Przez wiele lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym, który opuścił dopiero po tym gdy zgodził się a współpracę z FBI. W pracy Olivię wspiera również Peter Bishop (Joshua Jackson) syn Waltera, który jednak z dużym sceptycyzmem podchodzi do teorii wygłaszanych przez ojca.

22 odcinki czwartego sezonu "Fringe: Na granicy światów" przedstawiają jeszcze więcej zaskakujących tajemnic, zdumiewających zjawisk i dramatycznych wydarzeń. Dowiemy się z nich, że najpotężniejszą siłą w każdym wszechświecie nie są paranormalne moce ani możliwość sprowadzenia zagłady, lecz ludzka miłość.

Czwarty sezon serialu "Fringe. Na granicy światów" jest już dostępny na DVD. Na płytach znajdą się także dodatki specjalne:

 • Świat bez Petera: Jaki wpływ miała na Świat Fringe nieobecność Petera Bishopa.
 • Obserwatorzy: Zobacz jak 4 sezon zagłębia się w mitologię tajemniczych Obserwatorów.
 • Kulisy powstawania komiksu: Gwiazda serialu, Joshua Jackson oraz producenci wykonawczy, J. H. Wyman i Jeff Pinkner, opowiadają o powstawaniu komiksu "Beyond the Fringe: Peter and the Machine"
 • Multimedialny fragment komiksu "Beyond the Fringe: Peter and the Machine"
 • Gagi z planu
swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fringe: Na granicy światów | The Following

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje