"Fala zbrodni": Kultowy serial Polsatu. To był wielki hit stacji

19 lat temu - 7 listopada 2003 roku - Telewizja Polsat wyemitowała pierwszy odcinek "Fali zbrodni". Serial doczekał się pięciu sezonów i był jednym z największych hitów w historii stacji.

"Fala zbrodni": Po serialu miał być film

"Fala zbrodni" - serial opowiadający o grupie policjantów pracujących w specjalnym oddziale zajmującym się walką ze zorganizowaną przestępczością - powstał na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij i był polskim odpowiednikiem wielkiego skandynawskiego hitu "Brottsvåg". 

"Fala zbrodni" przez pięć lat była jedną z najchętniej oglądanych produkcji stacji. Po emisji ostatniego odcinka fani domagali się kolejnych, ale Telewizja Polsat - mimo bardzo wysokiej oglądalności - nie zdecydowała się na kontynuację serialu. Powstał natomiast scenariusz do filmu fabularnego, który miał zamiar nakręcić Władysław Pasikowski. Niestety, scenariusz wciąż leży w szufladzie reżysera...

Reklama

- Czeka, aż ktoś wyda dziesięć milionów złotych na produkcję - zdradził w jednym z wywiadów Jan Wieczorkowski, który w serialu wcielał się w Witka Nawrockiego, czyli "Młodego".

- Zawsze twierdziłem, że "Fala zbrodni" powinna zostać zakończona filmem fabularnym. Ale teraz na to już chyba nie ma szans. Jesteśmy za starzy - rozwiał jednak nadzieje fanów.

"Fala zbrodni": Na planie jak w rodzinie

"Fala zbrodni" była nie tylko pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o policjantach walczących o sprawiedliwość, ale też historią przyjaźni, która połączyła głównych bohaterów - komisarza Szajbińskiego (Mirosław Baka), "Młodego" (Jan Wieczorkowski) i Darię Westman "Czarną" (Agnieszka Dygant).

- Z największą radością wróciłabym do roli szefowej OPZ - mówi Dorota Kamińska, która w "Fali zbrodni" wcielała się w Renatę Lemańską - surową, wymagającą i bezkompromisową w walce z przestępcami policjantkę.

- To była fantastyczna praca... Byliśmy jak rodzina, bardzo się ze sobą zżyliśmy. Pracowaliśmy w ogromnym tempie, ale coś naprawdę fajnego z tego wychodziło. Do tej pory spotykam się z opiniami, że był to jeden z najlepszych polskich seriali policyjnych - dodaje aktorka.

Pracę na planie "Fali zbrodni" bardzo ciepło wspomina też Agnieszka Dygant.

- "Czarna" była pierwszą nie komediową postacią, którą zagrałam - wyznaje gwiazda, która wcześniej znana była widzom przede wszystkim jako Mariolka z "Na dobre i na złe".

Telewizja Polsat zrealizowała w sumie sto trzy odcinki "Fali zbrodni", które składały się na pięć serii emitowanych w okresie od 7 listopada 2003 roku do 7 lutego 2008 roku.

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy