Reklama

Zendaya ma problemy ze zdrowiem psychicznym! Wszystko przez social media

Zendaya, aktorka znana m.in. z głośnego serialu HBO "Euforia", przyznała, że zbyt intensywne korzystanie z social mediów nasiliło u niej stany lękowe. Zendaya znalazła się wśród celebrytów zaproszonych do "Brave Together" – globalnej inicjatywy jednej z marek kosmetycznych mającej na celu zwiększanie społecznej świadomości na temat zaburzeń psychicznych oraz zapewnienie wsparcia osobom, które się z nimi borykają.

Zendaya o problemach ze zdrowiem psychicznym

Grono gwiazd, które otwarcie mówią o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym, stale się powiększa. Opowiedzieć o własnych doświadczeniach związanych z tego rodzaju dolegliwościami postanowiła teraz Zendaya. Aktorka znana m.in. z bijącego rekordy popularności serialu "Euforia" wyjawiła, że zbyt intensywne korzystanie z Internetu ma na nią destrukcyjny wpływ. "Zawsze byłam nieśmiałym dzieckiem. Jakiś czas temu odkryłam, że bycie aktywną w mediach społecznościowych wywołuje u mnie lęk. Staję się wówczas niespokojna, za dużo myślę i analizuję" - zdradziła.

Reklama

O negatywnym wpływie nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne eksperci mówią od dawna. Badania dowiodły, że bezrefleksyjne oglądanie przefiltrowanej rzeczywistości, jaką pokazuje na swoich profilach znakomita większość użytkowników najpopularniejszych serwisów, może doprowadzić do pogorszenia kondycji psychicznej i zmniejszenia zadowolenia z życia. Uleganie iluzjom stwarzanym przez te platformy zwiększa ryzyko depresji i stanów lękowych, skutecznie obniżając przy tym naszą samoocenę.

Zendaya o negatywnym wpływie social mediów

Na przestrzeni ostatnich lat wiele gwiazd publicznie ogłosiło, że zamierza ograniczyć spędzanie czasu w Internecie do niezbędnego minimum. Aktorka Jennifer Love Hewitt przyznała niedawno, że po urodzeniu trzeciego dziecka pragnie skupić się na życiu rodzinnym, dlatego robi przerwę od mediów społecznościowych. "Potrzebuję resetu i odpoczynku" - powiedziała w opublikowanej na Instagramie relacji wideo. Zagorzałą przeciwniczką social mediów jest również Selena Gomez, która wielokrotnie opowiadała w wywiadach o szkodach, jakie wyrządziło jej psychice nadmierne korzystanie z popularnych serwisów. "Całe moje pokolenie na tym ucierpiało. Narażanie się na okrutne komentarze i ciągłe porównywanie się do innych wyrządza nam wielką krzywdę" - przekonywała gwiazda w rozmowie z "Los Angeles Times".

"Euforia": Zendaya najmłodszą Ikoną Stylu!

"Zawsze byłam nieśmiałym dzieckiem. Jakiś czas temu odkryłam, że bycie aktywną w mediach społecznościowych wywołuje u mnie lęk. Staję się wówczas niespokojna, za dużo myślę i analizuję" - wyznała Zendaya w rozmowie z "People". 25-letnia aktorka, którą obserwuje na Instagramie rekordowe 110 milionów użytkowników, zaznaczyła, że podjęta niedawno decyzja o ograniczeniu korzystania z social mediów już przynosi pozytywne skutki. "Nie publikowałam postów, co zapewne denerwowało moich fanów. Rozumiem to, ale czułam, że muszę o siebie zadbać. Bycie aktywną w mediach społecznościowych nasila u mnie stres i niepokój, sprawia, że jestem przytłoczona. To nie jest tego warte" - skwitowała gwiazda.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje