Reklama

Esmeralda

Esmeralda

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 258
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Esmeralda": Wielki powrót po latach

Tego nikt się nie spodziewał. Kultowa meksykańska telenowela wraca do naszej telewizji 19 lat po emisji pierwszego odcinka w Polsce. Czy znów zachwyci widzów?

W pewną burzliwą noc na świat przychodzi dwoje dzieci. Bogata Blanca Peñarreal (Raquel Morell) rodzi dziewczynkę, która nie daje oznak życia. Akuszerka Dominga (Raquel Olmedo), która asystowała wcześniej przy porodzie zdrowego chłopca, opowiada o tym niani Blanki, Crisancie (Dina de Marco).

Reklama

Dodaje też, że noworodek jest sierotą. Obie kobiety postanawiają zamienić dzieci miejscami. Nieświadoma niczego Blanca i jej mąż Rodrigo (Enrique Lizalde) cieszą się z narodzin syna. Tymczasem Dominga odkrywa, że dziewczynka, którą zabrała z domu rodziny Peñarreal, żyje! Boi się, że trafi do więzienia, dlatego postanawia sama ją wychować.

Wkrótce zauważa, że mała Esmeralda jest niewidoma. Mijają lata. José Armando (Fernando Colunga), syn Blanki i Rodriga, przyjeżdża do ich wiejskiej posiadłości. Tam poznaje Esmeraldę (Leticia Calderón) i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jego rodzice sprzeciwiają się jednak temu związkowi.

Nie mają pojęcia, że niewidoma dziewczyna jest ich biologiczną córką.

"Esmeralda" była pierwszą telenowelą emitowaną w wieczornym paśmie w TVN i z miejsca podbiła serca widzów. Dlatego w 1999 roku Leticia Calderón przyjechała do Polski z wizytą, a fani zgotowali jej królewskie powitanie.

Aktorka do dziś jest bardzo aktywna zawodowo, chociaż nie gra już głównych bohaterek - jej specjalnością stały się czarne charaktery. Gorzej ułożyło się jej w życiu prywatnym - dwa razy się rozwiodła i od 10 lat samotnie wychowuje dwóch synów.Szczęścia w miłości nie miała także serialowa Graciela, czyli Nora Salinas. Jej dwa małżeństwa zakończyły się fiaskiem.

Aktorka mieszka z córką i walczy o opiekę nad 15-letniego syna z pierwszego związku, który zerwał z nią kontakt.

Dwa rozwody na swoim koncie ma także Ana Patricia Rojo, która wcielała się w rywalkę "Esmeraldy", Georginę. Ona również, tak jak jej koleżanki, jest samotną matką dwójki dzieci, Any Sofíi i Any Maríi.

Spora część obsady "Esmeraldy" odeszła już z tego świata. Zaczęło się od Noé Muruyamy (Fermín), który przez problemy z wątrobą trafił do szpitala w trakcie kręcenia serialu i umarł niedługo potem, w wieku 67 lat.

"Esmeralda" była również ostatnią pozycją w bogatej filmografii Diny de Marco (60 l.), która już na planie walczyła z nowotworem i przegrała pół roku po zakończeniu premierowej emisji telenoweli.

W 2002 r. w wyniku udaru mózgu umarła Irán Eory (63 l.), grająca w "Esmeraldzie" siostrę Piedad. Podobno przyczyną jej śmierci był stres, jaki przeżyła po klapie sztuki teatralnej, w której grała.

Serialowy ojciec Esmeraldy, czyli Enrique Lizalde (76 l.) odszedł w 2013 roku - aktor od lat chorował na raka wątroby. W kwietniu tego roku pożegnaliśmy z kolei Gustava Rojo (93 l.), który w serialu wcielał się w Bernarda Pereza-Montalvo. Jego córka zdradziła, że aktor dostał zawału serca.

Producenci w Televisie długo bali się zmierzyć z legendą "Esmeraldy" i nakręcić jej remake.

W końcu tego zadania podjął się Ignacio Sada Madero, twórca takich hitów, jak "Ukryta miłość" i "Po prostu Maria". Zdjęcia do "Sin tu mirada" rozpoczną się we wrześniu, a główną rolę zagra 27-letnia Claudia Martín (Vicky z "Drogi do szczęścia").

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje