Reklama

"W cieniu": Fiński hit wraca z drugim sezonem! Kiedy i gdzie oglądać?

1956 to niespokojny rok zarówno w Finlandii, jak i na całym świecie. Fiński prezydent Urho Kekkonen rozpoczyna swoją pierwszą kadencję w dniu, w którym kraj ogarnia strajk generalny. Przywódca „Pięści”, Yrjö Ylitalo, musi zapewnić prezydenta, że on i jego grupa są gotowi do działania i niezbędni do utrzymania Kekkonena u władzy. Powoli jednak agenci zaczynają zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim wkrótce znajdą się oni sami i cała Finlandia.

"W cieniu": O czym opowiada serial?

Po protestach w Polsce i na Węgrzech, do powstania przygotowują się mieszkańcy wschodniej Karelii w Rosji. Tajna organizacja pod nazwą Bracia Gniewu szkoli swoje oddziały i z finansową pomocą CIA kupuje znaczącą ilość broni na międzynarodowym rynku. Helena w końcu dowiaduje się, jaki los spotkał jej matkę, ale czy będzie w stanie zapobiec wybuchowi krwawej bitwy na wschodniej granicy Finlandii?

Kirsti i Katri Manninen, matka i córka, a także duet scenarzystek, ponownie zapewniają widzom porywającą fabułę najwyższej jakości. Wśród głównej obsady nie zabraknie aktorów znanych z 1. sezonu - ujrzymy Emmi Pariviainen, Hannu-Pekka Björkman, Sampo Sakrola, Katja Küttner, Olavi Uusivirta i Jessicę Grabowsky. Nową twarzą serialu jest Eero Ritala. Wystąpił w kilku fińskich filmach i serialach telewizyjnych, m.in. w obrazie "Siła przyzwyczajenia", a za rolę w filmie fabularnym "Fanatycy", Ritala otrzymał nagrodę Jussi dla najlepszego aktora. W 2018 roku został uhonorowany statuetką Golden Venla za rolę w serialu telewizyjnym "Onnela".

Reklama

"W cieniu": Nowe twarze o obsadzie

Do znakomitej obsady dołączył także Tommi Korpela, jeden z najbardziej znanych fińskich aktorów. Do jego najważniejszych ról można zaliczyć między innymi występ w filmie  "Męska robota", który w 2008 roku był oficjalnym kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Korpela pojawił się również w produkcjach międzynarodowych, takich jak niemiecki "Deadweight" oraz litewski "Santa", za rolę w którym otrzymał nominację dla najlepszego aktora Litewskich Nagród Filmowych. W swojej karierze Tommi sześciokrotnie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora - na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Marrakeszu oraz Moskiewskim Festiwalu Filmowym. Jest również laureatem trzech fińskich nagród Jussi.

Zobacz też: "Operacja Buffalo": Wywiad z Bojaną Novakovic

"W cieniu": Kiedy i gdzie oglądać?

Premiera 2. sezonu serialu "W cieniu" w czwartek, 30 września o 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje