Reklama

Das Madchen mit dem indischen Smaragd

Dziewczyna z indyjskim szmaragdem

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 22
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dziewczyna z indyjskim szmaragdem": Nowość w TVP

Córka poszukująca ojca, rodzinne intrygi i kryminalne zagadki w egzotycznej scenerii Indii. Nowy niemiecki serial przeniesie nas w barwny i fascynujący świat, jak z produkcji bollywoodzkich.

Młoda nauczycielka Annie Krüger (Stephanie Stumph) dowiaduje się, że jej ojciec (Peter Prager) zaginął. Miał być w Hiszpanii, ale zmienił w tajemnicy plany, bo po raz ostatni widziano go w Indiach. Annie rusza na wschód. Po jej przybyciu do Dźajpuru, stolicy Radżastanu, gdzie został ostatni ślad, wszystko się komplikuje.

Reklama

Przestępcy kradną dziewczynie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Z pomocą Annie przychodzi rikszarz Karan (Faraz Khan). Młody Hindus jest nieocenionym pomocnikiem, bo zna niemal wszystkie tajemnice slumsow. Dzięki niemu dziewczyna odzyskuje swoją własność. Okazuje się też, że w Dźajpurze przebywa Arun (Omar El-Saeidi) którego Annie poznała w samolocie. Młoda kobieta trafia na salony miejscowej elity, bowiem Arun jest synem maharani, pochodzącej z Europy Marithy Singh (Suzanne von Borsody).

Rezydencje maharadżów

Dzieki temu obejrzymy wspaniałe pałace i świątynie Radżastanu, wykwintne przyjęcia w kreacjach godnych Bollywood, a nawet przejażdżkę na słoniach. Jednak poszukiwania ojca nie postępują naprzód. W hotelu, gdzie widziano doktora Krügera, córka odkrywa tajemniczą listę bogatych i wpływowych Hindusów. Nie wie jednak, dlaczego te nazwiska zostały zanotowane przez ojca. Poszukiwania tkwią w martwym punkcie, bo policji nie interesują błagania Annie. Potem zaś, gdy interweniuje Arun, przychodzą złe wiadomości. Zdaniem funkcjonariuszy Krüger zginął w wypadku drogowym. Jego ciało spłonęło REKLAMA w rozbitej taksówce. Córce nie pozostaje nic innego, jak zorganizować symboliczny pogrzeb i wracać do Niemiec.

Mroczne sekrety

Wtedy jednak na jaw wychodzą nowe wątki. Jakie? Nie możemy zdradzić, żeby nie zepsuć przyjemności śledzenia intrygi. Okaże się, że szacowne rodziny mają mroczne sekrety. Pojawi się też tytułowy szmaragd. Serial został życzliwie przyjęty w Niemczech, chociaż niektórzy krytycy narzekali, że pokazuje stereotypowe, pocztówkowe Indie. Ale przecież to ma być barwna opowieść, z pięknymi plenerami, zabytkami i strojami, a nie wnikliwy reportaż społeczny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje