Dziedzictwo Emanet

Ocena
serialu
9,3
Super
Ocen: 511
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dziedzictwo": Kiraz trafia do gangu narkotykowego. Ozan ma obsesję na punkcie Seher

"Dziedzictwo" to turecki serial emitowany przez Telewizję Polską. Widzowie pokochali produkcję za sporą dawkę nieoczekiwanych zwrotów akcji, szalonych intryg i mrocznych sekretów. Co wydarzy się w odcinkach 97–101? Ozan próbuje zbliżyć się do Seher. Jego zainteresowanie nią przybiera znamiona obsesji. Mężczyzna ukrywa kamerę w jej pokoju. Tymczasem Kiraz znajduje nową pracę. Nie wie jednak, że trafiła do gangu zajmującego się dystrybucją narkotyków.

"Dziedzictwo" to serial tureckiej produkcji, który przedstawia poruszającą historię miłości biednej dziewczyny i bogatego biznesmena. Zarówno Yaman, jak i Seher, bo tak nazywają się główni bohaterowie, dbają o siostrzeńca Yusufa. Na łożu śmierci Kevser prosi swoją siostrę Seher, aby zaopiekowała się jej synem. Dziewczyna przenosi się do rezydencji rodziny Kirimli, a między nią i Yamanem powoli rodzi się uczucie.

"Dziedzictwo": odcinek 97 – streszczenie. Obsesja Ozana na punkcie Seher

Ozan obserwuje Seher przez kamerę, którą potajemnie umieścił w jej pokoju. Jego zainteresowanie nią przybiera znamiona obsesji. Yaman wzywa Ozana na rozmowę, żeby czegoś się o nim dowiedzieć. Jest przekonany, że mężczyzna coś ukrywa i prosi Nedima, żeby to sprawdził.

Reklama

Szybko wychodzi na jaw, że Ozan kłamał o swoim pobycie za granicą. Przyparty do muru nauczyciel, wyznaje, że trzy lata wcześniej stracił w wypadku ukochaną, a po tragicznym wydarzeniu musiał przejść terapię. Seher jest oburzona zachowaniem Yamana i szczerze przeprasza Ozana.

Tymczasem Zuhal znajduje w telefonie mężczyzny jego korespondencję z psychiatrą, z której wynika, że Ozan widzi w Seher swoją zmarłą ukochaną.

Kiraz jest podekscytowana rozmową o pracę. Ali nie jest tym zachwycony, ale stara się jej pomóc. Tymczasem Kiraz idzie do szwalni na rozmowę o pracę. Udaje jej się przekonać właściciela, żeby ją zatrudnił.

"Dziedzictwo": odcinek 98 – streszczenie. Yaman zmusza Ozana do zakończenia lekcji

Yaman wciąż podejrzewa Ozana o nieszczere intencje. Na wieść, że Seher wyszła z nim na miasto, rusza ich śladem. Przy herbacie Ozan opowiada Seher o swojej narzeczonej. Seher bardzo mu współczuje i darzy mężczyznę coraz większą sympatią.

Lekarz Ozana przychodzi do niego pod dom i próbuje skłonić do kontynuowania terapii i przyjmowania leków, on jednak nawet nie chce o tym słyszeć. Wizytę składa mu także Yaman i zmusza Ozana, żeby natychmiast zrezygnował z pracy

Ozan informuje Seher o zakończeniu lekcji. W rozmowie telefonicznej przyznaje, że to Yaman zmusił go do tej decyzji. Seher jest wściekła na Yamana. Przekonuje Ozana, żeby kontynuował lekcje.

Kiraz cieszy się, że dostała pracę. Ku jej zaskoczeniu Ali zabiera ją do restauracji, gdzie zebrał wszystkich bliskich, żeby wspólnie świętować jej mały sukces. Pierwszego dnia pracy Kiraz poznaje Gülten. Szybko zauważa, że koleżanka ma spory problem.

"Dziedzictwo": odcinek 99 – streszczenie. Kiraz odkrywa, że Gülten jest ofiarą przemocy domowej

Seher jest zła na Yamana za to, że działa za jej plecami i jest tak nieufny i podejrzliwy. Tymczasem Ozan wręcza Yusufowi statek - zabawkę i zachęca do zabawy. Wcześniej wkłada kabel elektryczny do fontanny w ogrodzie. Mężczyzna w ostatniej chwili powstrzymuje Yusufa przed zbliżeniem się do fontanny.

Domownicy są wstrząśnięci tym, co się stało. Wszyscy widzą w Ozanie bohatera. Tylko Yaman i Ziya nie mogą się do niego przekonać. Aby wyrazić wdzięczność za uratowanie Yusufa, İkbal zapraza Ozana na rodzinny obiad. Ozan informuje Seher, że za jej namową postanowił wyremontować dom, który niegdyś kupił z narzeczoną i prosi ją, żeby przyjechała wspomóc go radą.

Kiraz odkrywa, że Gülten jest ofiarą przemocy domowej. Stara się przekonać kobietę, że powinna coś z tym zrobić. Widząc jak brutalny mąż atakuje Gülten, żądając pieniędzy, Kiraz staje w jej obronie. W domu Kiraz wypytuje Alego o metody walki z przemoca domową. Kiedy Gülten nie pojawia się w pracy, Kiraz idzie do niej do domu i znów jest świadkiem awantury. Zdesperowana dzwoni na policję. W tym samym czasie do szwalni przychodzi Ali. 

"Dziedzictwo": odcinek 100 – streszczenie. Seher przychodzi do domu Ozana

Kiraz wzywa policję, żeby ratować Gülten z rąk jej brutalnego męża. Kiedy funkcjonariusze rozmawiają z Mahmutem, ten gwałtownie przyciąga do siebie Kiraz i grożąc jej nożem, bierze dziewczynę na zakładniczkę.

Na miejsce zdarzenia przyjeżdża też Ali. Z jednej strony martwi się o Kiraz, z drugiej, nie może uwierzyć, że dziewczyna znów wpakowała się w kłopoty. Gdy Ali wchodzi do domu, Kiraz udaje się ogłuszyć napastnika. Dziewczyna wzbudza uznanie członków ekipy Alego, który nie potrafi ukryć jednak swojej złości.

Seher jedzie na spotkanie z Ozanem. Dom wywołuje w niej dreszcze. Gdy Ozan dociera na miejsce, okazuje się, że Seher musi wracać, by pomóc Yusufowi. Dziewczyna nie jest świadoma, że ominęło ją śmiertelne niebezpieczeństwo. Ozan wpada w szał, że jego plan nie wypalił

"Dziedzictwo": odcinek 101 – streszczenie. Kiraz trafia do gangu narkotykowego

Do Seher dzwoni pracownik opieki społecznej. Przerażona dziewczyna nie odbiera telefonu i czeka na powrót Yamana, by zapytać go, co robić. W końcu jednak oddzwania do urzędnika. Ku jej uldze okazuje się, że chodzi o prostą formalność.

Kiraz obiecuje Alemu, że na przyszłość będzie ostrożna. Gdy dociera do pracy, dowiaduje się, że została zwolniona za narażenie firmy na straty finansowe. Ze wstydu zataja ten fakt przed Alim. Ten jednak przypadkiem dowiaduje się o całym zdarzeniu.

Kiraz postanawia zająć się chałupnictwem. Idzie na rozmowę z firmą zajmującą się pakowaniem cukierków i zostaje przyjęta do pracy. Nie wie jednak, że trafiła do siedziby gangu zajmującego się dystrybucją narkotyków.

Tymczasem Ozan wciąż obserwuje Kiraz przez kamerę, którą podłożył w jej pokoju. Nie jest w stanie znieść bliskości Seher i Yamana.

"Dziedzictwo": odc. 97-101. Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Dziedzictwo" emitowany jest na antenie TVP 1 od 30 marca. Zajął miejsce innego tureckiego hitu — "Przysięgi". Transmitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 16:05. Najnowsze odcinki serialu zostaną wyemitowane w dniach:

  • "Dziedzictwo": odcinek 97 w poniedziałek 28 sierpnia,
  • "Dziedzictwo": odcinek 98 we wtorek 29 sierpnia,
  • "Dziedzictwo": odcinek 99 w środę 30 sierpnia,
  • "Dziedzictwo": odcinek 100 w czwartek 31 sierpnia.
  • "Dziedzictwo": odcinek 101 w piątek 1 września.

Osoby, które nie będą mogły wówczas zasiąść przed ekranem, mogą równiez śledzić powtórki odcinków serialu "Dziedzictwo" w TVP 1 o godzinie 5:05 lub w dowolnej chwili obejrzeć serial na platformie streamingowej TVP VOD.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku.

Zobacz także:

"Dziedzictwo": Seher proponuje rozejm Yamanowi, a İkbal knuje kolejny spisek

"Dziedzictwo": Begüm zostaje zakładniczką Erdala, a Yaman walczy o zaufanie Seher

"Dziedzictwo": Seher dowiaduje się o zdradzie Yamana

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dziedzictwo | streszczenia odcinków | TVP 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy