Reklama

Two and a Half Men

Dwóch i pół

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 214
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zarobki gwiazd: Kto przymiera głodem?

Serialowy światek za Oceanem wrze po tym jak portal TV Guide poinformował, że zamierza opublikować bardzo obszerną listę zarobków amerykańskich celebrytów...


Reklama

Mimo, że informacje na temat tego, ile za jeden odcinek zarabiają gwiazdy największego kalibru często przedostają się do prasy, to jednak temat wynagrodzeń jest drażliwy.

Nie tylko dla "zwykłych śmiertelników", którzy gaże idące w dziesiątki tysięcy uważają za grubą przesadę, ale także innych, mniej uznanych lecz równie utalentowanych kolegów po fachu, którzy z powodu mniejszych zarobków czują się przez swoje wytwórnie niedoceniani.

Problem tkwi również w tym, że w przypadku amerykańskich serialowych celebrytów różnice w wypłacie mogą być gigantyczne.

Obecnie, najlepiej opłacaną gwiazdą jest Ashton Kutcher z "Dwóch i pół", który za odcinek dostaje, bagatela, 750 tysięcy dolarów. Czy zdolności aktorskie byłego modela są adekwatne do takich zarobków, to sprawa dyskusyjna.

Dla porównania Peter Drinklage z uznanej przez krytyków "Gry o tron" zarabia "tylko" 150 tys. za epizod. Z kolei Mark Harmon, gwiazda popularnego, ale mało ambitnego serialu kryminalnego "Agenci NCIS" za każde 45 minut na ekranie zgarnia 525 tys. podczas gdy Tatiana Maslany z "Orphan Black" - 50 tys., a trzeba nadmienić, że gra tam jednocześnie sześć postaci!

Ciekawe, jakie miny będą miały rodzime gwiazdy, po zapoznaniu się z listą zarobków amerykańskich kolegów. W porównaniu z nimi, polscy aktorzy praktycznie głodują.

Joanna Brodzik za dzień zdjęciowy na planie mazurskiej sagi dostaje 14 tys. złotych, Borys Szyc w "Przepisie na życie" zarabia 12 tys., a partnerująca mu Małgorzata Kumorek - 10. Na dalszym miejscu plasuje się Małgorzata Kożuchowska - 7 tys. za "Prawo Agaty".

Grająca w tym samym serialu Agnieszka Dygant zarabia 5 tys. za dzień zdjęć. Z kolei Tomasz Karolak za kilkanaście godzin na planie "rodzinki.pl" może spodziewać się 7 tys., Małgorzata Socha za "Na Wspólnej" - 4 tys., a Witold Pyrkosz tylko 3,5 tys. za "M jak miłość"...


Karolina Pałys

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dwóch i pół | seriale | Ashton Kutcher | Witold Pyrkosz | M jak miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje