Druga szansa

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 3892
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Druga szansa": Małgorzata Kożuchowska chce wrócić na scenę!

Małgorzata Kożuchowska, czyli Monika Borecka z "Drugiej szansy" i Natalia Boska z "rodzinki.pl", nie kryje, że marzy o powrocie do teatru. Aktorka zamierza wkrótce zakończyć trwający już ponad trzy lata urlop macierzyński i znów występować na scenie Teatru Narodowego. - Wiem, że miejsce na mnie czeka - mówi.


Reklama


Kiedy wiosną 2014 roku Małgorzata Kożuchowska dowiedziała się, że zostanie mamą, postanowiła zrezygnować z głównej roli w spektaklu "Kotka na gorącym blaszanym dachu", którą grała w Teatrze Narodowym od listopada 2013 roku. Poprosiła dyrektora teatru o urlop, ale zapowiedziała, że wróci na scenę tak szybko, jak to będzie możliwe. Dziś, kiedy jej syn Jan Franciszek ma już ponad trzy lata, aktorka - jak informuje tygodnik "Życie na gorąco" - chce już zakończyć urlop wychowawczy.

- Tęsknię za teatrem i niebawem do niego wracam - powiedziała Małgorzata Kożuchowska kilka miesięcy temu, ale jej nazwiska wciąż próżno szukać na afiszach reklamujących nowe przedstawienia Narodowego.

Małgorzata Kożuchowska nigdy nie kryła, że teatr odgrywa w jej życiu bardzo ważną rolę i nie wyobraża sobie, że mogłaby z niego zrezygnować. Zadebiutowała na scenie 8 stycznia 1994 roku. Tuż po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu stołecznego Teatru Dramatycznego. W 1999 roku otrzymała nagrodę wręczaną absolwentom Akademii Teatralnej, którzy w pięć lat po jej ukończeniu osiągnęli najlepsze wyniki w zawodzie. Była jedną z ulubionych aktorek wybitnego reżysera Jerzego Jarockiego. To dzięki niemu zagrała świetne role we wspaniałych spektaklach w teatrach Dramatycznym i Narodowym.

Dziś Małgorzata Kożuchowska marzy o powrocie na scenę.

- Wiem, że miejsce w Teatrze Narodowym na mnie czeka, są tam ludzie, z którymi jestem związana... To dla mnie wyjątkowe miejsce - stwierdziła aktorka w jednym z ostatnich wywiadów

Dyrektor Narodowego, Jan Englert, wyznał w rozmowie z "Życiem na gorąco", że Małgorzata Kożuchowska wciąż jest członkiem zespołu kierowanego przez niego teatru, ale to ona musi zdecydować, czy wróci - a jeśli tak, to kiedy - do pracy.

- Już niedługo, mam nadzieję, znów stanę na deskach Teatru Narodowego - taki wpis zamieściła niedawno Małgorzata Kożuchowska swej tablicy na Facebooku.

Fani aktorki nie mogą się już doczekać jej powrotu na scenę. Ona sama również z niecierpliwością czeka na moment, kiedy jej nazwisko pojawi się w zapowiedziach nowych spektakli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje