Reklama

Druga szansa

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 3991
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Druga szansa": ​Maciej Musiałowski: Nazywajcie mnie lasem

Laureat nagrody dla najlepszego aktora dwóch międzynarodowych festiwali teatralnych oraz zdobywca Grand Prix i nagrody dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W wywiadzie dla PAP Life Maciej Musiałowski, czyli Ksawery Kryński z "Drugiej szansy", zdradza, kim jest.


W opisie na profilu instagramowym, napisałeś "nazywajcie mnie lasem", dlaczego?

Reklama

-  Moim zdaniem każdy człowiek jest totalnie zagubioną istotą i duszą we wszechświecie - jak kropla w wielkim oceanie. Łatwo się zgubić w człowieku, ale łatwo też na kimś położyć krzyżyk i łatwo kogoś ocenić. Myślę, że każdy jest takim lasem. A raczej każdy jest czymś innym, ja jestem lasem, który ma pełno zakamarków, pełno meandrów i pełno jasnych polan. W każdym razie jest to informacja dla ludzi, żeby nie określali innych i żeby raczej starli się studiować całego człowieka.

Czy nie boisz się kontrowersji związanych ze zdjęciami, które wrzucasz na swój profil instagramowy?

- Nie, nie boję się kontrowersji. Na Instagramie jestem sobą, nie zarabiam na tym i nie traktuję tego, jako płaszczyzny do lansowania. Dokumentuję swoje życie, takim, jakim jest. Bawiły mnie kontrowersje wokół zdjęcia z nagim ciałem. To jest jakiś absurd, bo któż, będąc w moim wieku nie skakał nago do jeziora? Uważam to za piękną i normalną rzecz. Skoro nie szokują nas już fotografie prężących się, nagich modelek, to dlaczego sprawia nam problem dodanie zdjęcia, gdzie w pełni pokazujemy werwę i namiętność, jaką niesie ze sobą młodość. Czemu takie zdjęcia nas szokują? To jest upośledzenie naszych czasów.

Jesteś laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2015. Jak wspominasz te czasy?

- Bardzo miło to wspominam, zwłaszcza, że jeden z utworów, przeze mnie śpiewanych ("Mamo moja") był moją autorską piosenką. Chociaż minęło dopiero 2,5 roku, myślę, że byłem wtedy dużo młodszy. Od tego czasu wiele się zmieniło. Mój występ na PPA zaowocował dwuletnią współpracą z teatrem Capitol we Wrocławiu. W wieku 21 lat dostałem etat. A to wielkie wyróżnienie - będąc jeszcze na studiach, pracować zawodowo w tak wspaniałym teatrze. Czas sprzed przeglądu wspominam różnie. W tym kraju jest tak, że "ktoś" musi wskazać palcem kogoś, żeby inni zrozumieli, że ma coś do zaoferowania. Fajnie, że znajdują się ludzie, którzy szukają tych potencjałów w nas, młodych.

Aktor, reżyser czy muzyk?

- Wydaje mi się, że najchętniej: reżyser i muzyk.

Piszesz dzienniki, na podstawie, których chcesz wyreżyserować własny film, prawda?

- To prawda. "Łapacz snów" jest historią ostatniego człowieka na ziemi. Jednak jest to proces wciąż niedokończony, dlatego nie chciałbym na razie o tym mówić.

Gdzie możemy zobaczyć cię w najbliższym czasie?

- W Gdyni. Na festiwalu odbędzie się premiera filmu "Czuwaj" Roberta Glińskiego, gdzie wcielam się w rolę Tomka.

Z aktorem Maciejem Musiałowskim, występującym w serialu "Druga Szansa", rozmawiały Martyna Rychlińska i Kinga Majewska

swiatseriali/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje