Reklama

Drogi wolności

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 502
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Drogi wolności": Ślub Estery i Michała

Kwiecień 1926. Po Wielkanocy Lala (Julia Rosnowska) planuje odwiedzić siostry w Krakowie. Kamil urządza jej scenę zazdrości, sugerując, że zdradza go z Jerzykiem. Lala czuje się osaczona, ale mimo to nie rezygnuje z wyjazdu. Po powrocie mąż pokaże jej, jaką cenę musi zapłacić za nieposłuszeństwo.

Romans z Basią staje się dla Szymona (Adrian Zaremba) obciążeniem. Również Basia nie wie, jak się z tego wyplątać. Kiedy traci stancję w suterenie, koleżanka z pracy zapewnia ją, że na spotkaniu organizowanym przez pewną redakcję znajdzie się ktoś, kto Basi pomoże. Na miejscu okazuje się, że spotkanie to odbywa się na Sławkowskiej. Basia widzi się na nim z Marynią, pojawia się również Szymon. Wyrzuty sumienia nie dadzą jej już spokoju.

Cała redakcja żyje "ustawą celibatową" uchwaloną przez śląskich posłów. Alina (Katarzyna Zawadzka) po wyjeździe Katznera próbuje swoich wdzięków na Henryku Dembińskim, odgrywając się za zawód miłosny.

Reklama

Michał "porywa" Esterę i wywozi do Poznania. Tylko tam według prawa mogą wziąć ślub cywilny. Karolinę dręczą wątpliwości, czy powinna wyjść za obojętnego jej Storna.

Odcinek "Gra w zielone" w niedzielę, 18 listopada o 20.10 w TVP 1.swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama