Reklama

Drogi wolności

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 502
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Drogi wolności": Paulina Gałązka kończy 30 lat!

​Paulina Gałązka świętuje swoje 30. urodziny. O aktorce zrobiło się głośno po jej udziale w jednej z najdroższych produkcji TVP. W "Drogach wolności" zagrała jedną z głównych bohaterek. Jednak widzowie już wcześniej mogli ją zobaczyć na ekranie.

Młoda aktorka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Aktorstwo studiowała na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W 2013 roku ukończyła studia z wyróżnieniem. 

W tym samym roku zdobyła trzy nagrody na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.

Po zakończeniu studiów dołączyła do obsady Teatru Ateneum. Zadebiutowała rolą w kultowej sztuce "Tramwaj zwany pożądaniem" w reżyserii Bogusława Lindy. Nadal można ją zobaczyć w warszawskim teatrze. 

Reklama

Gałązka spełnia się nie tylko na deskach teatru. Widzowie telewizyjni poznali ją dzięki roli Joanny Dworzak w "Pierwszej miłości". Z serialem była związana przez kilka lat. Nie był to jej jedyny występ w telewizji.

Od ukończenia studiów regularnie pojawia się w różnych serialowych produkcjach m.in. w "Ojcu Mateuszu", "Na dobre i na złe", "Drugiej szansie" czy "Zakochanych po uszy". Ambitna aktorka chętnie występuje również w zagranicznych produkcjach. 

Za występ w filmie "A young man with high potential" otrzymała nominacje do nagrody New German Talent na Festiwalu Filmowym w Monachium.

W "Drogach wolności" wcieliła się w Marynię Biernacką. Serial przyniósł jej popularność. Jednak młoda aktorka nie zamierza spędzać swojego czasu na czerwonych dywanach i raczej unika pozowania na ściankach. 

Paulina Gałązka prywatnie związana jest z aktorem i reżyserem Sindrem Sandemo. Para poznała się na planie "Pierwszej miłości". Aktorzy wzięli ślub w czerwcu 2016 roku. Uroczystość odbyła się w Norwegii.  

Obecnie Paulinę Gałązkę można oglądać na ekranach kin w komedii "Na bank się uda". Udziałem w filmie udowodniła, że nie boi się żadnych wyzwań. Dla roli w hakerki Olgi przeszła radykalną zmianę i ogoliła połowę głowy na łyso. 

"Musiałam sobie rozjaśnić brwi i włosy oraz ogolić sobie pół głowy, co wymagało ode mnie odwagi. Muszę powiedzieć, że gdy koleżanka-charakteryzatorka goliła mi głowę, to płakałam" - zwierza się PAP Life Gałązka.

Fani utalentowanej 30-latki z niecierpliwością czekają na nowe odcinku "Dziewczyn ze Lwowa". W maju aktorka dołączyła do obsady czwartego sezonu serialu. 


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama