Reklama

Drogi wolności

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 502
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Drogi wolności": Czy Lala wróci na Sławkowską?

​Marzec 1921 rok. W Niedzielę Wielkanocną ma się odbyć ślub Maryni (Paulina Gałązka) z Szymonem Haseferem (Adrian Zaremba). W redakcji jej współpraca z wydawcą zacieśnia się. Doster (Karol Janicki) wykorzystuje chwile, kiedy pracują razem, do prawienia słodkich słówek.


Wyraźnie daje znać Maryni, że żywi do niej ciepłe uczucia. Wspólny wyjazd na Śląsk w sprawie dystrybucji "śląskiego numeru" wzbudza w niej wielkie emocje, o wiele większe niż zbliżający się plebiscyt w sprawie przynależności Górnego Śląska do Polski lub Niemiec.

W redakcji mają się też ku sobie Michał (Antoni Królikowski) i sekretarka Karolina (Irena Melcer), która czuje się niemal zaszczycona zainteresowaniem dziennikarza. Ze Śląska do Krakowa przyjeżdża działaczka Kazimiera Biela. Razem z Aliną (Katarzyna Zawadzka) organizują akcje i zbiórki na rzecz odzyskania "piastowskiego Śląska".

Reklama

Opłakana jest sytuacja Lali (Julia Rosnowska), która wbrew całej rodzinie wyprowadziła się
z dzieckiem do maleńkiego mieszkania i klepie biedę. Mimo starań sióstr i Janiny Lala nie chce wrócić na Sławkowską. Jedyną osobą, dla której jest gotowa to zrobić, jest Babka Emilia (Anna Polony).

Odcinek "Niedziela Palmowa" w niedzielę, 12 października o 19.45 w TVP 1.swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje