Reklama

House M.D.

Dr House

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1094
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nocny dyżur z doktorkiem

"Witajcie chorzy ludzie oraz ich bliscy" - tak powitani zostaną wszyscy fani ekscentrycznego doktora Housa na nocnym maratonie filmowym złożonym z wybranych odcinków sezonu drugiego. Pokaz "Nocny dyżur z dr Housem" rozpocznie się w piątek, 19 czerwca, w 10 miastach w Polsce jednocześnie.

Maraton odcinków sezonu drugiego popularnego serialu odbędzie się równolegle w 10 kinach sieci kin Helios w 10 miastach: Białymstoku, Bielsku-Białej, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Początek o godz. 22.00.

Reklama

Oto lista miast i kin:

Białystok: Helios Alfa
Bielsko-Biała: Kinoplex
Gdańsk: Helios
Katowice: Helios
Łódź: Helios Bałtyk
Opole: Helios
Rzeszów: Helios
Szczecin: Helios
Warszawa: Femina
Wrocław: Helios K. Wielkiego.

Maraton towarzyszy wydaniu na DVD przez firmę TIM Film Studio 5 płytowego albumu z odcinkami drugiej serii serialu "Dr House".

Serial określany jest przez widzów i krytyków, jako inteligentny i prowokacyjny dramat obyczajowy i nie można nie przyznać temu racji. Na ekranie obok Hugh Laurie występują gwiazdy, które towarzyszą oryginalnej obsadzie serii, m.in. Sel Ward, Ron Livingston, LL Cool J i Cynthia Nixon.

"Dr House" to wyjątkowy, uwielbiany przez publiczność serial, który w Polsce zdążył już zasłużyć na miano kultowego. Akcja rozgrywa się w amerykańskim szpitalu Princeton-Plainsboro na oddziale eufemistycznie mówiąc "trudnodiagnozowalnych" przypadków. Oddziałem zarządza ekscentryczny i genialny Gregory House.

O serialu pojawiły się już publikacje naukowe nie tylko z zakresu filmoznawstwa, również etyki i filozofii. Trudno więc się dziwić, że gromadzi przed małym ekranem zarówno zwyczajnych pożeraczy programu telewizyjnego, jak i środowiska medyczne i naukowe. Problemy diagnostyczne nie są jedynie tłem dla relacji głównych bohaterów, ale ważnym elementem akcji, a metody diagnozowania są często oryginalne i zaskakujące.

W przerwach maratonu organizatorzy planują mnóstwo atrakcji. Na pokazy zapraszają TiM Film Studio, Universal Pictures oraz siec kin Helios.

INTERIA.PL jest patronem medialnym "Nocnego dyżuru z dr Housem".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje