Reklama

House M.D.

Dr House

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1097
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nocny dyżur

"Witajcie chorzy ludzie oraz ich bliscy" - takie powitanie czeka wszystkich fanów ekscentrycznego doktora Housa, którzy pojawią się na pierwszym w Polsce nocnym maratonie filmowym złożonym z wybranych odcinków sezonu drugiego. "Nocny dyżur z dr Housem" odbędzie się 24 kwietnia, w krakowskim Kinoteatrze Uciecha.

"Dr House" to jeden z najpopularniejszych seriali amerykańskiej telewizji, który w Polsce zdążył już zasłużyć na miano kultowego. Akcja rozgrywa się w amerykańskim szpitalu Princeton-Plainsboro na oddziale "trudnych do zdiagnozowania" przypadków. Oddziałem zarządza ekscentryczny Gregory House (w tej roli znakomity Hugh Laurie, który za swą kreację otrzymał m.in. Złoty Glob).

Reklama

O serialu pojawiły się już publikacje naukowe nie tylko z zakresu filmoznawstwa, ale również etyki i filozofii. Trudno więc się dziwić, że gromadzi przed małym ekranem również środowiska medyczne i naukowe. Problemy diagnostyczne nie są jedynie tłem dla relacji głównych bohaterów, ale ważnym elementem akcji, a metody diagnozowania są często oryginalne i zaskakujące.

Na ekranie obok Hugh Laurie występują m.in.Sel Ward, Ron Livingston, LL Cool J i Cynthia Nixon.

Organizatorzy maratonu zapraszają na nocne oglądanie "Dr House'a" wszystkich fanów serialu, szczególnie zaś pracowników służby zdrowia i studentów medycyny, dla których przygotowano specjalne zniżki. W przerwach maratonu zaplanowano mnóstwo atrakcji.

Maraton towarzyszy wydaniu na DVD przez firmę TIM Film Studio 5 płytowego albumu z odcinkami drugiej serii serialu "Dr House".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje