Dr House House M.D.
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1200
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nie tylko House

Trudno znaleźć bardziej wyrazistą, wredną, odpychającą i paradoksalnie przyciągającą postać w medycznym światku, niż Gregory House (Hugh Laurie). Dla nas jest bezkonkurencyjny. Jednak gdybyście chcieli poszukać namiastki medycznego geniusza albo godnych uwagi podobieństw, to mamy dla was kilku bohaterów, na których warto zwrócić uwagę.

David Shore, twórca serialu, nie ukrywa, że postać Gregory'ego House'a wzorowana jest na Sherlocku Holmesie. Stąd wzięło się jego zamiłowanie do analizy i poczucie wyjątkowości. Jakich innych bohaterów możemy postawić obok tak zapadającej w pamięć postaci?

Ben Keeton - "Off the Map: Klinika w tropikach"

Nieziemski przystojniak, który pracuje w piekielnych warunkach. A przy tym jest bardzo hojnym i charyzmatycznym fundatorem kliniki w nieprzystępnej dżungli w Południowej Ameryce. Tajemnicza i burzliwa przeszłość skłoniła go do tak dalekiej ucieczki od cywilizowanego świata i nie pozwala nigdzie zagrzać miejsca. Na szczęście, dr Keeton nie jest cynicznym egocentrykiem, chociaż potrafi być stanowczy dla swoich stażystów. Także on nie potrafi oprzeć się wdziękom koleżanki z pracy i wdaje się w tropikalny romans.
Percival "Perry" Cox - "Hoży doktorzy"

Sarkastyczny i cierpki. Strzela szybkimi, ciętymi i okrutnymi ripostami niczym z karabinu. Częstymi i koszmarnie długimi wypowiedziami obraził chyba każdego pracownika szpitala Świętego Serca. Perry Cox, najlepszy lekarz w mieście, swoim egoizmem przebija nawet Gregory'ego House'a, do którego porównał go poprzedni ordynator.

- Jesteś równie nerwowy i kłótliwy jak dr House, tylko nogę masz zdrową - stwierdził dr Kelso. Najbardziej znany jest z zamiłowania do poniżania, obrażania i urządzania piekła swoim stażystom. Uważa ich za potencjalnych morderców, którzy zrobią wszystko, by zabić jego pacjentów. Wyrzuca najsłabszych bez mrugnięcia okiem. Podobnie jak w przypadku House'a, na życie dra Coxa największy wpływ miały przeżycia z dzieciństwa i problemy z rodzicami.
Hank Lawson - "Bananowy doktor"

Czy gdyby House pracował wśród bogaczy, byłby równie krnąbrny? Oczywiście! Ale nie Hank Lawson - przeuroczy i błyskotliwy lekarz z Hampton, który nazywany jest medycznym Robin Hoodem i McGyverem. Zależy mu przede wszystkim na pomaganiu pacjentom, z którymi bardzo szybko znajduje nić porozumienia. Jest praktycznie bezinteresowny i leczy zarówno milionerów, jak i biednych, a przecież Gregory nie miałby skrupułów, by brać niebotyczne gaże za swoje usługi. Poświęca dużo czasu rodzinie, a jego dobre serce bije dla Jill - administratorki miejscowego szpitala.Jack Gallagher "Mental: Zagadki umysłu"

O Jacku mówi się, że to House pracujący w szpitalu psychiatrycznym. Łamie wszelkie zasady, kiedy chce dotrzeć do sedna problemów, z jakimi borykają się jego pacjenci. Niestety, najczęściej ma na to tylko 72 godziny. Zależy mu na podopiecznych i jest gotów zrobić nawet striptiz lub zabawić się w żonglerkę, by zdobyć ich zaufanie. Największą słabością Jacka jest paniczny strach przed myślą, że kiedyś zachoruje na schizofrenię.

Jackie Peyton "Siostra Jackie"

W przeciwieństwie do House'a, Jackie jest zwykłą pielęgniarką, pracującą po 80 godzin tygodniowo w podrzędnym szpitalu. Boryka się z parszywymi medycznymi przypadkami i właściwie nie ma możliwości wyboru. Swoją złośliwość kieruje w stronę lekarzy, bo dla niej najważniejszy jest pacjent. Jackie dąży do tego, by zmniejszyć cierpienie swoich podopiecznych. Podobnie jak House uzależniona jest od środków przeciwbólowych. Aby mieć wolny dostęp do lekarstw, wdała się w regularny romans z farmaceutą. Mimo to jest oddana rodzinie.
Gregory House - "Dr House"

Jest najlepszym i najbardziej poważanym lekarzem diagnostą na świecie. Pracuje w prestiżowym szpitalu i słynie z samotniczego trybu życia, bezczelności, arogancji i cynizmu. Ponieważ jego osobiste motto głosi, że wszyscy ludzie kłamią, zawsze wietrzy oszustwo i nie angażuje się emocjonalnie w sprawy chorych. Tak naprawdę ważniejsze jest dla niego rozwikłanie łamigłówki związanej z danym przypadkiem niż zdrowie i komfort pacjenta. Dlatego wybiera najciekawsze przypadki. Lekarze zabijają się wręcz o posadę w jego zespole, mimo że w trakcie pracy są poniżani. Największą słabością House'a jest uzależnienie od Vicodinu. W ostatnich latach znaczący wpływ na jego życie ma jego szefowa - Lisa Cuddy.


Najnowszy numer "Świata Seriali" na rynku już 1 sierpnia.

"Wszyscy kochają Romana": Przedstawiamy bohaterów nowego superserialu!

"Linia życia": Tomasz Ciachorowski, na przekór mamie, woli... być draniem.

"Prosto w serce": Zobacz, jak Konstancja i Monika skaczą sobie do gardła!

Podróże śladami seriali: Pod rękę z "Majką" zwiedzamy Kraków.

Serialowy alfabet: "Mentalista" już nie ma przed nami żadnych tajemnic!

Latinowood: Matki, chrońcie swoich synów! Złe i zepsute bohaterki telenowel wkraczają do akcji!

Nasz poradnik - Zdradzamy 3 sekrety idealnego wypoczynku. Przygotuj się na urlop życia!

Zapraszamy na oficjalny profil Świata Seriali na Facebooku: http://www.facebook.com/prasa.swiatseriali

Świat Seriali
Dowiedz się więcej na temat: Dr House | Off The Map | Hoży doktorzy | Bananowy doktor | Siostra Jackie
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy